Od úvodu prvního zápasu diktovali domácí tempo hry. Set vyhráli jasně 25:18 a jedinou kaňkou bylo zranění Dlouhého. Druhý set se velmi podobal prvnímu a Plzeňané si pohlídali vítězství 25:20. Ve třetím setu však polevili, což mělo za následek manko pěti bodů. V koncovce se domácím povedlo střídání, kdy Burian roztrhal obranu soupeře a USK slavil výhru 25:22 a důležité tři body do tabulky.

K druhému zápasu nastoupili domácí v nejmladší sestavě s věkovým průměr 21 let a opět dokázali první dva sety vyhrát.

Ve třetím přišel malý útlum a hosté se radovali ze zisku prvního setu v tomto klání.

„Ve čtvrtém jsme byli odhodlaní uspět, abychom si připsali další tři body. Za stavu 24:22 však přišly dvě nevynucené chyby, po kterých následovala nervydrásající koncovka, kterou i s trochou štěstí vyhrála Dobříš 32:30. Tři body nám utekly, ale dva jsme nakonec získali, neboť tie-break byl již opět v naší režii," popsal dramatický boj ve druhém utkání plzeňský Pavel Utler.

USK Slavia Plzeň – KV Dobříš 3:0 (18, 20, 21) a 3:2 (23, 20, -23, -30, 8).

USK: Holan, Kouba, Vála, Dlouhý, Kovanda, Brabec, libero Utler. Střídali: Jarošík, Justa, Nový, Burian.