ČZU Praha B - USK Slavia Plzeň 3:2 (21,28,-12,-24,20).

USK: Kupilík, Kouba, Stehno, Bican, Hrubý, Ekstein, libero Utler. Střídal: Davídek.

Volejbalisté Slavie přijeli rozšířit vítěznou sérii do Prahy v zápase proti rezervnímu týmu extraligového ČZU. V prvním setu si hostující hráči hodně pomalu zvykali na nepříliš osvětlenou halu. Důsledkem bylo vedení domácích, které bez větších problémů udrželi do konce setu. Od setu druhého se strhla bitva o každý míč a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Celý set vyvrcholil dramatickou koncovkou, kterou ovlivnilo špatné postavení domácích hráčů, na které nevýrazní a často chybující rozhodčí nebyli schopni přijít. Slávisté druhý set prohráli, nicméně dlouhá pauza před posledním míčem druhé sady jim prospěla a ve třetím setu domácí hráče jednoznačně přehráli a vítězství se jim podařilo zopakovat i ve čtvrtém setu. O vítězi utkání tak nakonec rozhodoval pátý set. V něm hosté povzbuzeni vyrovnáním pokračovali v dobrém výkonu až do stavu 10:6. Poté domácí smečař riskantním tvrdým podáním poslal zápas do nekonečné koncovky, v které se štěstí přiklonilo na stranu ČZU Praha. „Škoda ztraceného zápasu. Málokdy vídané zaváhání rozhodčích se nám nevyplatilo,“ podokl kouč hostů Miloslav Roušal. „Opět jsme museli hrát tiebreak, ve kterém rozhodli domácí odvážnějším servisem,“ dodal smečař Slavie Michal Kouba.

Sokol Dobřichovice - USK Slavia Plzeň 3:0 (23,21,24).

USK: Kupilík, Kouba, Stehno, Bican, Hrubý, Ekstein, libero Utler. Střídali: Davídek, Perk, Chlopčík.

Po pátečním neúspěšném zápase v Praze čekal volejbalisty Plzně těžký soupeř, průběžně vedoucí tým soutěže Dobřichovice. V pěkné atmosféře se hrál kvalitní volejbal. V každém setu rozhodovala až koncovka, bohužel pro hostující hráče byla pro ně pokaždé neúspěšná. Domácí svým výkonem potvrdili první místo a vrátili slávistům porážku ze základní skupiny Českého poháru. „Nehráli jsme špatně, ovšem soupeř nekompromisně trestal každé naše zaváhání a v koncovkách setů dokázal přidat i něco navíc,“ zhodnotil zápas plzeňský trenér Roušal. Druhý smečař Plzně Jan Ekstein přidal svůj komentář: „Myslím, že alespoň set jsme si možná zasloužili vyhrát. Svoje šance jsme ale nevyužili, domácí se dokázali vždy výborně ubránit.“