Volejbalisté doma vybojovali v lize jeden bod

Plzeň – Těžké soupeře měli v 19. a 20. kole první ligy volejbalisté USK Slavia Plzeň, na domácí palubovce se střetli s aktuálně třetím a čtvrtým týmem soutěže.

15.1.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

USK Slavia Plzeň – ČZU Praha B 1:3 (21, -17, -19, -22)

Domácí, povzbuzení středeční výhrou nad Brnem B, začali dobře a získali první set hlavně zásluhou mladého Brabce v koncovce setu.

Druhá sada vyšla lépe Pražanům, ve třetí se ale plzeňští hráči vzchopili, vedli již 16:10, bohužel jeden sporný okamžik včetně obdržené žluté karty narušil jejich koncentraci a hosté jasně ovládli koncovku. Čtvrtá sada byla vyrovnaná až do stavu 11:11, poté hosté odskočili na rozdíl šesti bodů a bylo rozhodnuto. „ČZU bylo jasným favoritem, ale myslím si, že jsme je dokázali potrápit. Nicméně to, co se nám stalo ve třetím setu, to se prostě nesmí stávat. Byl to jasně vyhraný set a mohli jsme mít minimálně bod, ale nepochopitelný výpadek nás o něj připravil," řekl domácí kouč Miloslav Roušal.

USK: F. Kupilík, Bican, Kouba, Kvarda, Hrubý, Endres, libero Utler. Střídali: Ekstein, Brabec, Šebek.

USK Slavia Plzeň – MFF Praha 2:3 (-11, 18, -16, 22, -13)

Úvod zastihl domácí asi ještě v šatně. Nedařilo se nikomu a nic, takže výsledkem byl debakl 25:11. Do druhé sady domácí trenér provedl dvě střídání a hra Plzeňanů ožila. Výrazně se zlepšil příjem podání, čímž byl úspěšnější i útok a domácí s přehledem srovnali na 1:1. Třetí set byl bojem o každý bod, rozhodující okamžik nastal za stavu 13:15, kdy hosté pěti body v řadě získali uklidňující náskok. Velká bitva se strhla ve čtvrté sadě, Plzeňané měli čtyřbodový náskok, který ale jejich soupeři smazali. Za stavu 22:22 třemi body v řadě pro sebe získali set domácí a letos poprvé se hrál v Plzni tie break. Ten navázal na předchozí vývoj až do stavu 13:12 pro USK, poté úspěšný útok hostů a dvě nevynucené chyby domácích rozhodly o nejtěsnější výhře hostů. „I dnes jsme odehráli slušné utkání, vyjma úvodního setu. Po změnách v sestavě jsme se zvedli, favorita potrápili a dokázali mu sebrat cenný bod. Snad nám to pomůže získat sebevědomí před rozhodujícími boji v play out," uvedl k utkání trenér Plzně Roušal.

USK: F. Kupilík, Bican, Kouba, Ekstein, Hrubý, Endres, libero Utler. Střídali: Kvarda, Šebek, Brabec.

Autor: Ivan Tafat

15.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungovaly semafory, dopravu řídila policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu.

ON-LINE: Ptali jste se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.