USK Slavia Plzeň – VK Rakovník 3:2 (-26, 24, 23, -22, 11)

USK: Kupilík, Bican, Hrubý, Stehno, Kouba, Kvarda, libero Utler. Střídal: Perk.

Plzeňané byli v tomto utkání favority, a to jim svazovalo ruce. Jejich výkon byl od začátku nervózní, v koncovce prvního setu prokázal nadšeně bojující Rakovník více odvahy a získal jej pro sebe, ve druhém byli šťastnější domácí. Do třetího vstoupili lépe rakovničtí hráči, za stavu 10:16 však přišla velká chvíle plzeňského blokaře Stehna, který dokázal dát čtyři přímé body z podání a měl tak hlavní zásluhu na obratu. „Vyhráli jsme téměř prohraný set, to nás mělo nakopnout a hosty dorazit, ale opak byl pravdou, to by se nemělo stávat,“ řekl k vývoji utkání domácí kapitán Kvarda. Rakovník se z těžké chvilky oklepal a dokázal si vynutit tie-break. V něm od začátku byli lepší domácí, kteří tak zápas dotáhli k výhře.

USK Slavia Plzeň – Volleyball Kladno 3:2 (-22, 20, -18, 20, 13)

USK: Kupilík, Bican, Hrubý, Stehno, Kouba, Ekstein, libero Utler. Střídal: Endres.

V sobotu přivítali Plzeňané Kladno, které před dvěma lety slavilo extraligový titul. Přestože hráčský kádr prošel značnou obměnou, několik jejich hráčů působilo dříve v extralize. Možná proto se v prvním setu domácí soupeře trochu zalekli a neustále jen dotahovali náskok soupeře. Od druhého setu se vše obrátilo, hráči Plzně si vytvořili náskok pěti bodů, který udrželi až do konce setu. Další dvě dějství proběhla téměř jako kopie prvních dvou a tak o vítězi utkání musel rozhodnout až pátý zkrácený set. Domácí hráči do něj vstoupili výborně, udržovali si mírný náskok, který dokázali proměnit v nejtěsnější vítězství 15:13. „Soupeř byl kvalitní, ale dalo se s ním hrát. Pomohl nám nováček v týmu Jiří Endres, který po neúspěšném třetím setu oživil naši hru,“ konstatoval trenér domácích Roušal.