Vítězství si odvezl Rakovník

Plzeň – Oddíl pozemního hokeje HC Bolevec 1970 uspořádal v hale Slavie v Borském parku již 13. ročník turnaje o Velkou cenu města Plzně v halovém hokeji.

19.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Sidorják

Turnaje se zúčastnilo osm mužstev, z toho čtyři týmy hrající halovou extraligu – Litice, Rakovník, Hradec Králové a pořádající Bolevec. Dalšími účastníky byly celky Kadaně, Hostivaře a rezervy obou plzeňských mužstev.

Přípravný turnaj v halovém hokeji mužů před zahájením extraligy vyhrálo mužstvo Rakovníka, které turnajem prošlo bez zaváhání, a zaslouženě tak získalo trofej pro vítěze. Na druhém místě skončil mistr TJ Plzeň–Litice a na třetím pořádající mužstvo a obhájce loňského prvenství HC Bolevec 1970.

V úvodních bojích ve skupinách si nejlépe vedla čtveřice týmů Rakovníka, Litic, Bolevce a Hostivaře. Trochu zklamáním byly výkony hráčů z Hradce Králové. kteří měli patřit do okruhu favoritů.

V první semifinále vyhráli v plzeňském derby nečekaně hladce borci TJ Plzeň–Litice nad Bolevcem poměrem 7:2. Ve druhém souboji si Rakovník rovněž s přehledem poradil s Hostivaří 5:1.

V utkáních o konečné pořadí v duelu o sedmé místo byli v souboji rezerv plzeňských týmů úspěšnější litičtí mladíci. Páté místo vybojoval Hradec Králové. Zápas poražených semifinalistů o bronz zvládl lépe domácí Bolevec, který zvítězil 3:1 nad Hostivaří. Finále turnaje bylo jasnou záležitostí Rakovníka, který svého soupeře z Litic porazil po soustředěném výkonu 3:0 a navázal tak na svoje velmi úspěšné působení z minulých let, kdy tento turnaj vyhrál v letech 2007 a 2008.

„ Celý turnaj se velmi vydařil. Naším hlavním cílem bylo poskytnout startujícím mužstvům kvalitní přípravu před nadcházející halovou sezónou, což se nám povedlo. Některé zápasy měli velmi dobrou úroveň a pro zúčastněné diváky to byla výborná pozvánka pro nadcházející extraligové boje,“ hodnotil turnaj hlavní pořadatel a hráč Bolevce Michal Vacátko.

Konečné pořadí turnaje: 1. Rakovník, 2. Litice, 3. Bolevec, 4. Hostivař, 5. Hradec Králové, 6. Praga, 7. Litice B, 8. Bolevec B.

19.11.2010

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Václav Pejsar

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.