To Vendula Janoušková vyhrála závod mladších dorostenek na 5 kilometrů klasicky s intervalovým startem, když o pět vteřin porazila karlovarskou Petru Novákovou a o půl minuty předstihla třetí Karolínu Kalašovou z Trutnova. Navíc svou aktuální formu potvrdila vítězka už den předtím v závodě na 4 kilomery volně ziskem třetí příčky za dvojicí Kalašová, Nováková.

Na medailovou pozici se v duelech starších dorostenek dostala i Martina Janoušková, která si na klasické sedmičce pod Pradědem vybojovala třetí místo. V předchozím závodě na 5 kilometrů volně doběhla devátá.

Zato Pavel Razým z plzeňského Sport clubu atakoval v nabité konkurenci starších dorostenců stupně vítězů marně. V klání na 10 kilometrů klasicky skončil pátý a sedmý doběhl na sedm kilometrů volně.

Český pohár dorostu (Praděd), závod volně: ml. dorostenky (4 km): 1. Kalašová (Trutnov) 11:35,5, 2. Nováková (LK Šl. K. Vary) –3,1, 3.V. Janoušková (LK Škoda Plzeň) –16,4. St. dorostenky (5 km): 1. Kadrmanová (Trutnov) 15:03,6, … 9. M. Janoušková (LK Škoda) –1:19,1. St. dorostenci (7 km): 1. Augustinák (N.Město) 19:21,7, … 7. P. Razým (Sport club Plzeň) –40,9.

Závod klasicky: ml. dorostenky (5 km): 1. V. Janoušková 16:45,2, 2. Nováková –5, 3. Kalašová –31,2. St. dorostenky (7 km): 1. Kadrmanová 25:55,1, … 3. M. Janoušková –44,3. St. dorostenci (10 km): 1. Augustiňák 29:55,8, … 5. P. Razým –39,3.