Václav Pech obhájil triumf ve Slovinsku

Plzeň - Posádka EuroOil teamu Václav Pech, Petr Uhel (Mitsubishi Lancer Evo IX) vyhrála o víkendu slovinskou Saturnus rallye, druhý podnik mistrovství střední Evropy.

11.5.2009 2

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

„Jsme naprosto spokojeni. Z loňska jsme si pamatovali, do čeho jdeme, a do Slovinska jsme se těšili,“ hlásil ze zpáteční cesty na rakouské dálnici plzeňský jezdec, který tak navázal na svůj loňský premiérový triumf ve Slovinsku. „Jsou tady nádherné, ale nesmírně náročné tratě. Na něco podobného nejsme z domácích soutěží zvyklí. Také technika dostala pořádně zabrat. Jsem rád, že auto vydrželo až do konce.“

V okolí Lublaně se představila i řada dalších českých posádek. Druhý dojel Pavel Valoušek, třetí příčku obsadil domácí favorit Darko Peljhan. „Domácí borec byl zdatným soupeřem, ale nejvíce jsme bojovali s Pavlem,“ pochválil Pech českého kolegu. „V první etapě jsem sice udělal jezdeckou chybu, ale ztrátu se nám podařilo stáhnout,“ hlásil pětinásobný mistr ČR v rallye, který už druhý den slovinskému závodu jasně kraloval. V cíli měl více než minutový náskok. „Jenže po prvním dnu jsme vedli jen o dvacet vteřin. Pavel měl pak defekt,“ přiblížil Pech situaci na trati.

Vítězství ve Slovinsku katapultovalo posádku Pech, Uhel do čela průběžného pořadí mistrovství střední Evropy. Dalším podnikem tohoto seriálu bude 22.–24. května Rallye Český Krumlov, která je součástí i českého šampionátu.

Autor: Zdeněk Soukup

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Tomáš Poznar v souboji se soupeřem z Příbrami.

Poznar bude hostovat v Baníku Ostrava

Zdravotnická třída speciální ZŠ při FN Plzeň v Manětínské ulici.
11

Nestály na ideální startovní čáře, přesto děti zvládají přechod na běžné školy

Kanonáda se nekonala. Viktorka dala Petřínu jen dva góly

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli i ve svém druhém přípravném utkání. Střelnici si však v sobotu na Petříně neotevřeli, na hřišti divizního nováčka vyhráli jen 2:0.

Petržela: Byl bych blázen, kdybych se nerval o flek

Plzeň – Patří k nejzkušenějším fotbalistům v české lize. V pondělí záložník Viktorie Plzeň Milan Petržela oslavil čtyřiatřicáté narozeniny, ale fotbal ho i čtyři roky po třicítce pořád baví. Předvedl to i ve druhém poločase středečního přípravného utkání proti Rokycanům, který odehrál s velkou chutí.

Během pár hodin řešila policie tři vážné nehody

Plzeňský kraj – Tři vážné nehody během několika hodin řešili policisté v Plzeňském kraji. K první, bohužel smrtelné, došlo na jižním Plzeňsku.