V Nýřanech vyhrál Tomáš Jaša

Nýřany – Jedenačtyřicátý ročník Běhu města Nýřany, který se konal na severu Plzeňska v sobotu, vyhrál na hlavní desetikilometrové trati atlet Baníku Stříbro Tomáš Jaša. Druhý skončil domažlický běžec Jiří Voják, třetí obhájce loňského prvenství Roman Skalský.

11.5.2011

Již od úvodu hlavního závodu Běhu města Nýřan vládla na trati trojice běžců Roman Skalský, Jiří Voják a Tomáš Jaša (zprava), do cíle ale nakonec doběhli v obráceném pořadíFoto: DENÍK/Ivan Tafat

„Závod se rozhodoval po otočce asi na šestém kilometru,“ popsal průběh závodu Silvestr Kotek z pořadatelského AC Nýřany. „To se vedoucí trio Voják, Skalský a Jaša začalo trhat díky nástupu prvně jmenovaného.“

Vojákův atak zachytil jen Tomáš Jaša. „Ten se dává postupně dohromady po zranění, byl čerstvě po soustředění v italském Fanu, kam jezdí stříbrští atleti již léta chytat formu,“ poznamenal Kotek.

V lesoparku Mexiko mezi osmým a devátým kilometrem už byla dvojice osamocena. „V závěrečném finiši na stadionu už nebylo pochyb o vítězi letošního ročníku,“ uvedl Kotek.

Mezi ženami byla nejrychlejší Lada Mandlíková z AK Sokolov před plzeňskou Petrou Šmákalovou.

Tradičně se na nýřanském atltickém stadionu konaly i vložené závody dětí z Nýřan. „Při nich v sobotu startovalo celkem 574 účastníků,“ dodal Silvestr Kotek.

Výsledky – muži, absolutně: 1. Jaša Tomáš (B. Stříbro) 32:13 min., 2. Voják Jiří (Mílaři Domažlice) 32:21, 3. Skalský Roman (Salamon) 33:03, 4. Smrčka Miloš (Říčany) 34:24, 5. Šmíd Martin (Střelka Brno) 34:47, 6. Beshir Ervin (Zdice) 35:14.

Ženy – absolutně: 1. Mandlíková Lada (AK Sokolov) 38:49 min., 2. Šmákalová Petra (SG Sokol Plzeň Petřín) 39:00, 3. Zahálková Pavla (BK Elan Zruč) 39:40, 4. Janoušková Martina (Škoda Plzeň) 40:36, 5. Mališová Karla (USK Praha) 42:26, 6. Potůčková Eva (SC Plzeň) 43:34.

Autor: Karel Popel

11.5.2011

Letní Sportmanie v Plzni za obchodní centrem Plaza
12

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice.

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.