Kramolín - Mezinárodní motokrosový šampionát České republiky Profi Auto Iveco Cup 2010 má za sebou třetí díl. Po Stříbře a Pacově se jelo včera v Kramolíně, klání pořádal AMK Nepomuk.

28.6.2010

Ilustrační fotoFoto: Miloslav Fuksa

Šestidílné mistrovství tak má za sebou polovinu odjetých závodů.

I u Nepomuku se sešla špička seriálu, chyběl pouze Maďar Nemeth. Světovými šampionáty ostřílený závodník byl na tento víkend smluvně vázán startem v Kanadě a dobrovolně tak nabídl vedoucí místo třídy MX3 svým pronásledovatelům.

Navíc Žerava byl nemocný a Michek po výpadku v Pacově vlastně neměl šance na konečné medailové umístění.

To vše nahrávalo Čepelákovi, byť se stoprocentně muselo počítat i se Zarembou, Bartošem a dalšími.

Teorie ale vzala rychle za své. Nabídnuté šance totiž nejlépe využil právě Michek. Ten včera dokonce dvakrát vyhrál a katapultoval se z devátého na čtvrté místo průběžného pořadí.

Ve třídě MX2 vládli dosud zahraniční jezdci: Francouz Richier a Rakušan Ringhofer. Absence některých klíčových jezdců se dotkla i této třídy, na startu chyběl pro domácí povinnosti Rakušan Ringhofer.

A tak vše patřilo v Kramolíně Richierovi. Byl neudržitelný. V kvalifikaci byl sice rychlejší Maďar Szvoboda, v závodu to ale bylo obráceně. Richier stylem start - cíl najel v první jízdě na maďarského jezdce 4,5 vteřiny.

Druhá jízda byla té první velmi podobná. Jen Sukup, který nakonec finišoval na druhém místě, a neměl tak dobrý začátek, nakonec Kulhavého odsunul na třetí příčku.

Naopak kategorie Veterán měla dosud jediného vítěze: Miroslav Kučírek před sebe dosud nikoho jiného nepustil. Do bojů o mistrovské body nenastoupil v Nepomuku kaplický Franěk.

První jízdu opanoval Kuča, ve druhé už opět vládl Kučírek. Příchod rychlého Mrázka a skvělé výkony Špačka však slibují v této kategorii napínavé boje i v následujících dílech seriálu.

Další podniky šampionátu budou ve Vranově u Brna (25. července), v Kaplici (14. srpna) a v Holicích (25. září).

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Plzeň - Nastoupil a rozhodl. Útočník plzeňské Viktorie Marek Bakoš dvěma góly zařídil vítězství 3:1 ve čtvrtečním úvodním utkání play-off Evropské ligy proti kyperské Larnace.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

Plzeň - Plzeňští fotbalisté vybojovali v úvodním utkání závěrečného předkola Evropské ligy nad Larnakou nadějné vítězství 3:1, ve hře se však objevily nedostatky.

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.