V derby uspěly hráčky Tymákova

Plzeňsko – O víkendu zahájily národní házenkářky boje ve druhé fázi I. ligy. Po základní části se týmy rozdělily do dvou skupin. První čtyři celky budou bojovat ve vzájemných zápasech o medaile, druhé čtyři o pořadí a záchranu.

18.5.2017

NEJLEPŠÍ STŘELKYNÍ Přeštic byla v derby v Tymákově Nikola Červená (s míčem), autorka sedmi branek.Foto: Deník / Tafat Ivan

První skupině vévodí hráčky Tymákova, které vedou o osm bodů a mají již obhajobu titulu na dosah. Celek Přeštic je zatím čtvrtý, ale v jeho silách je určitě bojovat o některý z cenných kovů. Druhou skupinu zatím jasně vede třetí tým z regionu Příchovice.

TJ Přeštice – Sokol Dobruška 17:13 (6:6, branky: Kalčíková 8, N. Červená 6, Kačírková 2, Tušková 1). Druhý celek tabulky na domácí Přeštice nestačil.

„Soupeřky předvedly houževnatý výkon, ale my jsme podali ve všech řadách výborný kolektivní výkon, hráčky bojovaly jedna za druhou. S jejich výkonem i výsledkem jsem naprosto spokojen,“ zářil trenér Petr Moravec.

Sokol Tymákov – TJ Přeštice 14:13 (11:9, branky: P. Šmídlová 8, Bendová 5, Bittnerová 1 – N. Červená 7, Kalčíková 6). V očekávaném derby byly stále o krůček napřed domácí hráčky, které nakonec uhájily nejtěsnější výhru.

„Holky byly zbytečně nervózní, svázaný, soupeř se lépe vyrovnal s kluzkým terénem i míčem. Nám se po přestávce nedařilo v koncovce, velkou překážkou pro nás byla brankářka Zadražilová,“ uvedla trenérka Václava Šmídlová.

„Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, v posledních patnácti minutách jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme to zúročit. Remíza by asi byla spravedlivější,“ mínil Petr Moravec

TJ Příchovice – Šroub. Žatec 26:20 (12:7, branky: Titlová 9, Jindřichová 8, Kadlecová 4, Šteflíková 4, Kacerovská 1). Již po první půli bylo o vítězkách jasno.

„Ve druhé půli si zahrály i všechny holky z lavičky včetně brankářky. Naším prvořadým cílem však zůstává udržet konečné páté místo,“ pravil trenér Jaroslav Levora.

Ostatní výsledky: Dobruška – Krčín 15:14 (4:8), Hlinsko – Stará Ves 15:13 (6:8).

Viktoria vyhrála, na obhajobu titulu však tři body nestačily

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili Jihlavu 2:0, mistrovský titul ale bere Slavia Praha, která zdolala Brno 4:0. Viktoria tak nepřidala třetí zlato za sebou a sezonu 2016/2017 zakončila na druhém místě.

Starý Plzenec hledá cestu k náměstí bez dopravy

Starý Plzenec – Město zpracovává nový územní plán i kvůli autům.

Novinka od Nesbóa i rozsáhlá publikace o českém designu

Plzeň – Jo Nesbó patří k nejpilnějším autorům a čtenářský zájem o jeho dílo nepolevuje. Knihovna města Plzně právě do svého fondu zařadila novinku tohoto norského spisovatele – další, tentokrát už 11. příběh detektiva Harryho Holea.

Laureátské večery v Moving Station

Plzeň – Laureátské večery, na nichž se představují vítězové jarních krajských přehlídek amatérského divadla, kteří postoupili do národních finálových kol, pokračují v neděli 28. a v úterý 30. května v Moving Station na Jižním Předměstí.