V derby uspěly hráčky Tymákova

Plzeňsko – O víkendu zahájily národní házenkářky boje ve druhé fázi I. ligy. Po základní části se týmy rozdělily do dvou skupin. První čtyři celky budou bojovat ve vzájemných zápasech o medaile, druhé čtyři o pořadí a záchranu.

18.5.2017

NEJLEPŠÍ STŘELKYNÍ Přeštic byla v derby v Tymákově Nikola Červená (s míčem), autorka sedmi branek.Foto: Deník / Tafat Ivan

První skupině vévodí hráčky Tymákova, které vedou o osm bodů a mají již obhajobu titulu na dosah. Celek Přeštic je zatím čtvrtý, ale v jeho silách je určitě bojovat o některý z cenných kovů. Druhou skupinu zatím jasně vede třetí tým z regionu Příchovice.

TJ Přeštice – Sokol Dobruška 17:13 (6:6, branky: Kalčíková 8, N. Červená 6, Kačírková 2, Tušková 1). Druhý celek tabulky na domácí Přeštice nestačil.

„Soupeřky předvedly houževnatý výkon, ale my jsme podali ve všech řadách výborný kolektivní výkon, hráčky bojovaly jedna za druhou. S jejich výkonem i výsledkem jsem naprosto spokojen,“ zářil trenér Petr Moravec.

Sokol Tymákov – TJ Přeštice 14:13 (11:9, branky: P. Šmídlová 8, Bendová 5, Bittnerová 1 – N. Červená 7, Kalčíková 6). V očekávaném derby byly stále o krůček napřed domácí hráčky, které nakonec uhájily nejtěsnější výhru.

„Holky byly zbytečně nervózní, svázaný, soupeř se lépe vyrovnal s kluzkým terénem i míčem. Nám se po přestávce nedařilo v koncovce, velkou překážkou pro nás byla brankářka Zadražilová,“ uvedla trenérka Václava Šmídlová.

„Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, v posledních patnácti minutách jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme to zúročit. Remíza by asi byla spravedlivější,“ mínil Petr Moravec

TJ Příchovice – Šroub. Žatec 26:20 (12:7, branky: Titlová 9, Jindřichová 8, Kadlecová 4, Šteflíková 4, Kacerovská 1). Již po první půli bylo o vítězkách jasno.

„Ve druhé půli si zahrály i všechny holky z lavičky včetně brankářky. Naším prvořadým cílem však zůstává udržet konečné páté místo,“ pravil trenér Jaroslav Levora.

Ostatní výsledky: Dobruška – Krčín 15:14 (4:8), Hlinsko – Stará Ves 15:13 (6:8).

Autor: Ivan Tafat

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Dosud neznámá veduta – malířské zobrazení plaského kláštera před rokem 1785

Veduta zobrazuje Plasy, jak je ještě nikdo neviděl

Pivo Aurosa se prodává v třetinkové lahvi s růžovým nádechem.
DOTYK.CZ
5

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

OBRAZEM: Indiáni začali s přípravou na ledě. I s posilami

Plzeň - Hokejistům HC Škoda Plzeň skončila příprava bez bruslí a hokejek a v úterý se vrátili zpět na led. Jaké posily tým představil?

Viktorii začíná boj o Ligu mistrů

Bukurešť (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Plzeňští fotbalisté sehrají v Bukurešti úvodní utkání 3. předkola.