Talent visí nad propastí. Padl na Dukle a ve finále prohrává 1:2

Plzeň – Mistrovi posledních tří ročníků extraligy házené teče do bot a po pátku se mu vzdálila obhajoba. Talent Plzeň prohrál třetí finálový zápas v Praze s Duklou 23:28 a pokud v sobotu nezvítězí, skončí jeho dlouholeté kralování.

19.5.2017

Dukla Praha - Talent PlzeňFoto: Deník/Ladislav Adámek

Dukla si z minulého víkendu z Plzně přivezla nadějný stav série 1:1, který v pátek zvýšila na 2:1. O osudu zápasu rozhodlo zhruba prvních 15 minut druhého poločasu, kdy Dukla osmi góly v řadě sebrala Plzni dvoubrankové vedení a zápas otočila na 22:16. „Začátek druhého poločasu jsme zaspali. Po dvou inkasovaných gólech jsme začali jančit. Udělali jsme pár technických chyb, brankář Dukly něco pochytal a už se to vezlo,“ řekl po utkání České televizi plzeňský Michal Tonar.

Více než půlka první třicetiminutovky byla vyrovnaná a vedení o jeden gól se přelévalo na obě strany. Až ve 23. minutě se Dukla dostala do třígólového trháku – 13:10. Jenže Talent kontroval čtyřmi brankami za sebou a do druhého poločasu šel s hubeným náskokem. Přesto hosté nebyli spokojení. „Začali jsme podobně jako první zápas v Plzni. Musíme zlepšit pohyb i střelbu. Pokud navážeme na posledních pět minut tak to bude dobré,“ říkal o přestávce do kamer křídelník Talentu Ondřej Šafránek.

Plzeň navázala na závěr prvního poločasu pouze dvě a půl minuty toho druhého. Úřadující mistr sice zvýšil na 16:14, ale z jeho strany to bylo na dlouhou dobu všechno. Talent lehkovážně ztrácel balony nebo narážel na skvělého Petržalu v bráně Dukly. Ve 46. minutě náskok Dukly narostl na šest branek. Šest minut před koncem Plzeň snížila na 20:24, ale víc už jí Dukla nedovolila. „Neřekl bych, že by obrana Dukly byla extra nepropustná, šance jsme si vytvořili, ale bohužel neproměnili. Co změnit? Proměňovat šance a pohlídat si začátky poločasů,“ tvrdil Tonar. Čtvrtý duel je na programu v sobotu ve 20.00 hodin v Praze. „Ještě není nic rozhodnutého. Musíme vyhrát, jestli nechceme končit,“ dodal Tonar.

Viktoria vyhrála, na obhajobu titulu však tři body nestačily

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili Jihlavu 2:0, mistrovský titul ale bere Slavia Praha, která zdolala Brno 4:0. Viktoria tak nepřidala třetí zlato za sebou a sezonu 2016/2017 zakončila na druhém místě.

Starý Plzenec hledá cestu k náměstí bez dopravy

Starý Plzenec – Město zpracovává nový územní plán i kvůli autům.

Novinka od Nesbóa i rozsáhlá publikace o českém designu

Plzeň – Jo Nesbó patří k nejpilnějším autorům a čtenářský zájem o jeho dílo nepolevuje. Knihovna města Plzně právě do svého fondu zařadila novinku tohoto norského spisovatele – další, tentokrát už 11. příběh detektiva Harryho Holea.

Laureátské večery v Moving Station

Plzeň – Laureátské večery, na nichž se představují vítězové jarních krajských přehlídek amatérského divadla, kteří postoupili do národních finálových kol, pokračují v neděli 28. a v úterý 30. května v Moving Station na Jižním Předměstí.