Talent si ve Strakonicích s chutí zastřílel

Plzeň – Premiérový zápas v rámci přípravy na jarní část extraligové sezony mají za sebou házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň.

17.1.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka vyhráli ve středečním duelu na půdě prvoligových Strakonic vysoko 37:18.

Na jihu Čech dostali prostor všichni hráči extraligového týmu, v brance odchytali utkání po jednom poločasu Radek Motlík a Jan Misař.

„Jsem moc rád, že se nám podařilo tenhle zápas domluvit. Dva týdny jsme v přípravě hráli jen proti sobě, teď jsme si vyzkoušeli různé herní varianty proti solidnímu soupeři," uznal kvality soupeře plzeňský kouč Martin Šetlík.

„Hlavně v prvním poločase Strakonice dokázaly vzdorovat, nám se navíc nedařilo proměňovat šance," uvedl po utkání Šetlík.

Až po přestávce se začal naplno projevovat výkonnostní rozdíl mezi oběma soupeři. Talent na hřišti zcela dominoval a druhý poločas vyhrál přesvědčivě 22:9.

Do sestavy Talentu se po zranění vrátil Martin Kavka a připsal si tři góly.

Nejlepším střelcem Plzně byl při účasti Jakuba Šindeláře na mistrovství Evropy v Dánsku jediný pivot Západočechů Leoš Petrovský, který nastřílel sedm branek. Zdatně mu sekundovala křídla Jan Blecha a Petr Vinkelhöfer, kteří se trefili šestkrát.

„Obrana převažovala nad postupným útokem. Ukázaly se věci, na kterých ještě musíme zapracovat, především právě v postupném útoku. Věřím, že už v dalším přípravném utkání proti Aue budeme zase o kousek dál," dodal pro klubové stránky Šetlík.

Soupeře z druhé německé bundesligy EHV Aue přivítají házenkáři plzeňského Talentu dnes v Městské sportovní hale na Slovanech, zápas začne v 17 hodin.

Výsledek přípravy: Strakonice – Talent M.A.T. Plzeň 18:37 (9:15). Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Vinkelhöfer 6, M. Škvařil 2, Tonar 1, Petrovský 7, Linhart 5, J. Škvařil 3, Kavka 3, Blecha 6, Fořt, Pohlmann 1, Horký 3.