Šumavu vyhrál Roman Kresta

KLATOVY - Roman Kresta s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX ovládl 43. ročník Mogul Šumava Rallye Klatovy. Přestože na rozdíl od minulých let neležel na tratích led a sníh, byl pro jezdce závod velmi náročný a hodně se bouralo. Do cíle dojela jen polovina ze šedesát posádek, v nemocnici skončili čtyři závodníci.

12.4.2008

Vítězná posádka Kresta / GrossFoto: DENÍK/Milan Kilián

Kresta, který v minulosti na Šumavě již dvakrát vyhrál, zvítězil hned v úvodní rychlostní zkoušce na populárním Činovském okruhu a poté už vedení nepustil, přestože to měl hodně těžké. Hned od počátku bojoval o vteřinky s Václavem Pechem a Pavlem Valouškem, v poslední páteční erzetě ale musel odstoupit Pech, který urazil kolo. V sobotu se propadl i Valoušek, jehož trápily technické problémy, ale mohutným finišem se nakonec dotáhl na bronzový stupínek. Ze stříbra se tak radoval Karel Trojan, který již také ví, jak chutná vítězství na Šumavě. „Letošní vítězství na Šumavě bylo nejtěžší, soutěž byla velice náročná. Druhý den jsem se již snažil hlídat si náskok,“ řekl v cíli Kresta.

Stínem soutěže bylo zranění známého zpěváka Daniela Landy, který skončil na druhé RZ v kotrmelcích a musel být s otřesem mozku a poraněním bederní páteře hospitalizován ve strakonické nemocnici, kde si ještě několik dnů pobude.

Neoficiální výsledky 43. Mogul Šumava Rallye Klatovy: 1. Kresta, Gross 1:57:30,6, 2. Trojan, Řihák -2:51,6, 3. Valoušek, Hrůza (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) -3:07,1, 4. Štajf, Černoch (Subaru Impreza STI) -3:29,7, 5. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) -4:56,0, 6. Trněný, Pritzl (Mitsubishi Lancer EVO IX) -5:06,5.

Průběžné pořadí MMČR: 1. Kresta 96 bodů, 2. Valoušek 89, 3. Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX) 75.

Ve velmi kvalitně obsazené 17. Historic Vltava Rallye, která se jela na stejných tratích vždy o hodinu dříve než rychlostní zkoušky Šumavy, zvítězil o pouhou vteřinu švédský závodník Tonny Jansson s Fordem Escort RS. Na druhém místě skončil Zdeněk Tichý s Opelem Kadett a bronz vybojoval finský rallyman Jari Laaksonen na Mazdě RX-7 Rally.

Autor: Milan Kilián

12.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.