Střelecké trápení trvá, Talent podlehl Hranicím

Plzeň – Takhle si letošní domácí extraligovou premiéru házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň rozhodně nepředstavovali. Západočeši nedokázali v sobotu naplnit roli favorita a podlehli Hranicím 22:28.

25.2.2013

Talent M.A.T. Plzeň - TJ Cement HraniceFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Úvodní gól utkání, které začalo kvůli potížím s dopravou hostujícího týmu s půlhodinovým zpožděním, dali sice Plzeňané, ale to ještě nikdo netušil, že to je jejich poslední vedení v zápase.

Ve 13. minutě se Hranice dostaly do vedení 7:4, ale to se ještě podařilo házenkářům Plzně zlikvidovat a ve 22. minutě platil stav 10:10.

Koncovka první půle ale domácím vůbec nevyšla a do kabiny si nesli pětibrankové manko 11:16.

„Nezvládli jsme dvojnásobnou přesilovku, kterou jsme prohráli 0:2 a sami jsme poslali Hranice do vedení. Hlavní příčinou prohry byly neproměněné šance, kterých bylo opravdu hodně. Ze šestky jsme dali z patnácti střel jen tři branky, z toho z pivota z devíti pokusů jedinou. To nás hodně sráželo. Soupeři skvěle zachytal zkušený brankář Kučerka," uvedl po utkání trenér Plzně Martin Šetlík.

Po změně stran Talent postupně z náskoku Hranic ukrajoval, ale na méně než dvougólový odstup se svému soupeři nepřiblížil (18:20 ve 45. minutě).

Naopak hosté nechtěli připustit v závěru žádné drama, šňůrou pěti branek v řadě odskočili Plzni na 27:19 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

„Po přestávce jsme zlepšili obranu, ale vždycky, když jsme měli dát kontaktní gól, tak zase přišla neproměněná šance," mrzelo Šetlíka.

Už v minulém utkání v Zubří trápila Plzeň koncovka, dala jen 20 gólů a prohrála těsně 20:21. „Musíme na tom zapracovat. Je to hlavně o koncentraci hráčů. Sice jsme se na to připravovali, ale zřejmě pod tím tlakem to nešlo," domnívá se Martin Šetlík.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 22:28 (11:16). Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/2:2/2. Vyloučení: 8:8. ČK: 0:1 (Bajgar za 3x2 min.). Diváci: 580.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Holík, Linhart 5, Kust 3, Blecha 1, Strýc 1, Petrovský, Vinkelhöfer 2, Tonar 5/2, Pohlmann, Loskot 2, Horký 2, Šindelář 1. Trenér: M. Šetlík.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián – Magrla 2, Stržínek 10, Rachač 4, Lančí, Čadra 2, Herda, Bajgar, Samiec, Tůma 1, Galus 5/2, Šíra 4. Trenér: L. Hrabal.

Ostatní výsledky 19. kola: Dukla Praha – Lovosice 19:18, KP Brno – Kopřivnice 25:21, Přerov – Zubří 26:26, Frýdek-Místek – Jičín 29:30. Volno měla Karviná.

25.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Místo, kde vyroste nové parkoviště pro veřejnost

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.