Druholigové basketbalistky BaKu Plzeň hostily ve třetím klání série play off vítěze základní části Strakonice B a za stavu 0:2 je ve hře mohla uržet jedině výhra. Po bojovném výkonu ovšem oslabené Plzeňanky prohrály 54:71.

„Jsme ale spokojeni, zahráli jsme nejlepší zápas série. Soupeřky měly výškovou převahu i početnější kádr,“ uvedl kouč BaKu Pavel Holý.

V domácí sestavě chyběla rozehrávačka a elitní střelkyně týmu Jitka Kreidlová, která si zranila kotník před čtrnácti dny ve Strakonicích, nastoupit nemohla ani nemocná Lucie Vlčková.

Naopak Jihočešky byly v plné sílě včetně pendlů z nejvyšší soutěže, neboť jejich A tým hrál třetí duel vyřazovací části Excelsior ŽBL se Slovankou v neděli.

„První čtvrtina byla z naší strany velice dobrá. Ještě dalších dvacet minut jsme na soupeřky ztráceli maximálně pět až sedm bodů,“ popsal klání Holý. „Pak ale začaly mít problémy s počtem faulů naše vysoké hráčky, navíc našim děvčatům přece jen začaly docházet síly,“ uvedl Holý. V poslední části proto hostující celek bodově odskočil.

I tak je ale letošní umístění BaKu jeho nejlepším v druholigové historii.

Fakta: BaK Plzeň – Strakonice B 54:71 (16:16, 34:41, 46:57). Sestava a body BaKu: Jelínková 19/2, Krumposová 15/3, Slapničková 7, Rutarová a Kaiserová po 4, Cabalková a Kralevičová po 2, Šrámková 1, Soukupová. Série celkově: 0:3.