Sportovní královnou v kraji za rok 2009 se stala pistolářka Lenka Marušková ze sportovního střeleckého klubu Dukla Plzeň.

Nová krajská královna sportu nebyla v sále kvůli účasti na mezinárodních závodech přítomna a ceny za ni převzal její manžel.

Ten se na pódium dostal vícekrát, jeho manželka vyhrála také anketu Nejlepší sportovec Plzně 2009.

Marušková vybojovala v minulém roce bronzovou medaili na halovém mistrovství Evropy v Praze a stříbro na mistrovství Evropy ve střelbě z kulových zbraní v Chorvatsku. Ve Světovém poháru obsadila třetí místo a z domácího halového šampionátu v Plzni má dva tituly.

Druhým nejlepším sportovcem v Plzeňském kraji se stal Jiří Horník, který se věnuje silovému trojboji v klubu Powerlifting Vejprnice.

Třetí příčku potom obsadil Martin Srba, biker týmu Fun B Tachov, který vyniká především ve sjezdu.

V rámci večera byla v Parkhotelu Plzeň vyhlášena také anketa čtenářů Deníku v Plzeňském kraji, kterou suverénně vyhrál hokejista HC Plzeň 10929 Martin Straka. Ani on nebyl přítomen, protože se připravoval na sobotní duel play off s Libercem.

Druhý skončil kapitán fotbalistů FC Viktorie Plzeň Pavel Horváth a třetí místo přiřkli čtenáři Deníku v Plzeňském kraji svými hlasy házenkáři TJ Loko M. A. T. Plzeň Martinu Šetlíkovi.