Tentokrát rozhodla o osudu zápasu první třetina, kterou Západočeši prohráli 0:2. Ve 24. minutě sice Vopelák snižoval tvrdou střelou od mantinelu na 1:2, ale po čtyřech minutách hosté opět zvýšili na rozdíl dvou branek.

V úvodu třetího dějství využili domácí přesilovku a Kleiner vykřesal naději na remízu – 2:3. Další gól už ale Plzeň nepřidala a všechny tři body si odvezl Start 98.

„Utkání rozhodla naše špatná rozehrávka a neproměňování šancí,“ měl jasno trenér Plzně Pavel Strejček.

Také další ligový duel odehrají florbalisté FBC Plzeň před domácím publikem. V zápase 11. kola přivítají dnes od 18 hodin v Městské sportovní hale celek ze Znojma.

FBC Plzeň – FBC Start98 2:3 (0:2, 1:1, 1:0). Branky: 24. Vopelák, 43. Kleiner – 12. Studený, 19. Pražák, 28. Vavro. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 63. Zásahy brankářů: Kohout 16 – Šrámek 31.

Sestava Plzně: Kohout – Kanta, Abrhám, Matějka, Eichler, Valíček, Kirchman, Kratochvíl, Jurečka, Straka, Houdek, Vopelák, Kodl, Kleiner. Trenér: Pavel Strejček.

Ostatní výsledky 10. kola: Hattrick Brno – Sokol Královské Vinohrady 6:4, Hippos Žďár n. S. – FBC Kladno 4:3 po sam. náj., Sparta Praha – Florbal TJ SAM73 Znojmo 10:9 v prodl., Sokol Erupting Dragons H. Brod – Paskov Saurians 5:3, Florbal Náchod – Bivoj Litvínov 4:5 v prodl.