Parádního úspěchu dosáhla koncem minulého týdne atletka AK Škoda Plzeň Barbara Píchalová. V kategorii mladších žákyň potvrdila roli favoritky a na mistrovství České republiky ve vícebojích, které hostil stadion Emila Zátopka ve Staré Boleslavi, získala zlatou medaili.

„Pětibojařský souboj o první místo se musel divákům líbit. Během závodu se několikrát měnilo průběžné vedení mezi Barborou a její největší soupeřkou z pražské Dukly Eliškou Semeckou," popisoval průběh napínavé bitvy Jiří Henžlík, trenér atletických disciplín v AK Škoda Plzeň.

„Nakonec těsné vítězství vybojovala mladá plzeňská atletka o pouhých 18 bodů ve výborném výkonu 3250 bodů. Ten se vylepšením krajského rekordu, který Píchalová od začátku letošního roku vylepšila už o 454 bodů," poukazuje na formu atletky Jiří Henžlík.

Nadějnou plzeňskou atletku Píchalovou současně tento výkon posunul na čtvrté místo historických tabulek mistrovství věkové kategorie mladších žákyň.

V jednotlivých disciplínách dosáhla Barbara Píchalová těchto výkonů, 60 m: 8,11 s, dálka: 514 cm, 60 m přek.: 9,47 s, kriket. míček: 49,81 m, 800 m: 2:42,35 min.

Dalším úspěchem atletek Škodovky skončil i závod juniorek, kde Denisa Majerová skončila těsně pod stupni vítězů a přivezla si domů ze sedmiboje čtvrtou příčku se ziskem 4701 bodů.

Stejného umístění dosáhla i starší žákyně Klára Lokajíčková ze Sokola SG Plzeň-Petřín, která v sedmiboji dosáhla 4274 bodů. V kategorii mužů skončil v desetiboji sedmý David Černý z AK Škoda Plzeň výkonem 5703 bodů.