Sedláčková: Byl nejvyšší čas skončit

Plzeň – Plzeňská házenkářka se po sezoně strávené v interlize rozloučila s kariérou.

26.5.2016

Petra SedláčkováFoto: Archiv

Zápas proti Písku byl pro házenkářku HC Plzeň Petru Sedláčkovou posledním. Zkušená pivotka se rozhodla ukončit kariéru a její loučení mělo hořkou tečku – Plzeň prohrála 17:23 a v sérii o udržení v interlize padla 0:2 na zápasy.

„Bylo to velmi smutné. Věřila jsem, že vyhrajeme a musím říct, že mě to opravdu mrzí. Udržet interligu by byl neskutečný závěr mojí kariéry," říká Sedláčková.

Co vám rok mezi elitou dal?
Poznala jsem, že interliga je úplně o něčem jiném než nižší soutěže. To se opravdu nedá srovnávat. Hlavní rozdíly jsou v dynamičnosti celé hry i práci s balonem.

V čem udělal váš tým největší pokrok během ročního působení v interlize?
Hlavně v sehranosti. Po odchodu několika zkušených hráček se utvořil prakticky nový tým a bylo vidět, že zápas od zápasu to bylo lepší.

Jak těžká byla série o udržení proti Písku?
Nemyslím si, že by se to vymykalo jiným zápasům. Rozhodl druhý poločas, kde jsme nedaly 18 minut gól a to nás položilo. Ale nedá se nic dělat, je to sport.

Jaká byla po prohrané sérii o udržení nálada v kabině?
Smutek tam byl veliký. Holky byly hodně zklamané a skoro se spolu ani nebavily. Ale musí jít dál. Je to sport a ten přináší výhry i porážky.

Proč jste se rozhodla ukončit svoji kariéru?
Já si myslím, že v 38 letech je nejvyšší čas. Hlavně se chci věnovat své dceři, což teď nestíhám. Pracovat a čtyřikrát týdně trénovat plus vozit dceru na tréninky, to opravdu nedávám.

Co byste zařadila nevýše ve své bohaté kariéře?
Za těch 31 let mám z házené spousta krásných zážitků. Vždy jsem byla ve skvělém kolektivu. Největším úspěchem byl asi loňský postup do interligy.

26.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.