Šampionát v Plzni nabídl kvalitní tenis

Plzeň – Tituly jsou rozdány. Český halový šampionát tenistů, který už tradičně pořádal TK Slavia VŠ Plzeň, je minulostí.

15.1.2013

Vyhrál. Tenista Agrofertu Prostějov Jaroslav Pospíšil (na snímku) se stal halovým mistrem České republiky pro rok 2013.Foto: Deník/Vlastimil Leška

„Určitě se opět bylo na co dívat. Kromě české top desítky, která objíždí světové turnaje, se v Plzni představila kompletní druhá garnitura včetně mladých nadějí. Těmi jsou třeba Jaloviec, Šafránek či Pavlásek, ti všichni jsou ročník 1994 a jsou prvním rokem mezi muži," uvedl ředitel mistrovství Jiří Kovářík ml.

Titul je podle něj ve správných rukou. „Ještě před necelými dvěma lety byl Pospíšil 103. hráčem ATP, takže svoje kvality určitě má. Potom si ale musel dát z rodinných důvodů od tenisu pauzu a nehrál. Nyní se do toho vrátil a ukazuje, že tenis hrát nezapomněl," uznává Kovářík.

Sobotní finále dvouhry mezi Pospíšilem a Konečným bylo tím pravým vyvrcholením turnaje. „To byl nejlepší zápas, co se týká herní kvality. Byla tam ale dramatičtější utkání, například Šátral – Kunčík nebo Pavlásek – Kunčík," všiml si Kovářík.

Celý turnaj sledoval v akci své svěřence šéftrenér Prostějova a nehrající kapitán daviscupového družstva ČR Jaroslav Navrátil. „Celkovou úroveň turnaje si pochvaloval," těšilo Kováříka.

Medailisté

Dvouhra
1. místo: Jaroslav Pospíšil (TK AGROFERT Prostějov) finanční prémie 50 000 Kč. 2. místo: Michal Konečný (TK AGROFERT Prostějov) 25 000 Kč. 3. místo: Dominik Süč (TC VŠ Praha) a Jan Kunčík (LTK Liberec) 10 000 Kč.

Čtyřhra
1. místo: Roman Jebavý, Jan Šátral (oba I. ČLTK Praha) finanční prémie 13 000 Kč (pro pár). 2. místo: Adam Pavlásek, Michal Konečný (TK AGROFERT Prostějov) 6 000 Kč. 3. místo: Jan Kunčík, Jaroslav Pospíšil (LTK Liberec/TK AGROFERT Prostějov) a Otakar Lucák, Pavel Šnobel (oba TK PRIS Frýdek-Místek) 3 000 Kč.

15.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Letní Sportmanie v Plzni za obchodní centrem Plaza
12

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice.

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.