Na delší trati byl stejně jako loni nejrychlejší Petr Malán. Dvaadvacetiletý jezdec týmu AC Sparta se z čelní skupiny odpojil ve stoupání na Krkavec a jednačtyřicetikilometrový okruh zvládl za 1:34:06 hodiny. Druhého Petra Stančíka (Duratec) předstihl o 51 sekund. Třetí skončil Luboš Jedlička ze stáje Milana Spěšného MS Bike Academy.

Hned za triem nejlepších dojel několikanásobný vítěz radčické rozlučky František Raboň starší. Ačkoliv se mu blíží šedesátka, vystřihl čas 1:36:51 hodiny.

„Pohodové tempo v čelní skupině vzalo za své už nad Ledci, kde nastoupil Petr Kubias. Vpředu nás pak jelo pět nebo šest. K finálnímu dělení došlo při zdolávání Krkavce a v táhlém stoupání z Chotíkova,“ popsal dění někdejší skvělý dráhař, biker a trenér.

Za nejrychlejším mužem do 59 let se v absolutním pořadí seřadili bývalý silničář Martin Slaník a bikový reprezentant Milan Spěšný.

V pelotonu byla vidět i další známá jména, mj. Jan Řehula, bronzový trialonista z olympiády v Sydney, nebo běžec na lyžích Pavel Razým, druhý v kategorii padesátníků. Jízdu Masters nad 60 let vyhrál Zdeněk Janda před Jiřím Lacinou. Ukázali se i další vynikající cyklokrosaři Pavel Elsnic s Ondřejem Lukešem.

Souboj žen na delší trati suverénně ovládla bikerka a triatlonistka Jindřiška Zemanová (1:42:37), před triatlonistkou z nastupující generace Janou Brantlovou. Kratší okruh objela nejrychleji domácí Yveta Jílková (1:00:15).

První mezi novináři skončil po 41 km Jan Zdeněk (ČTK) s časem 1:44:41 hod. Nejmladší z bikerů, dvanáctiletý Matěj Rapp, stejnou trasu zvládl za 2:16:29 hod. Nejstarší účastník Michal Pipta st. (73 let) absolvoval 20 km (1:14:12).