Soupeř ze země, disponující přes 140 000 hráčů a hráček všech generací, byl v první půli zaskočen efektivitou hry úřadujících českých šampionů. Ti si vytvořili luxusní pětigólový náskok.

Svou roli hrála i únava hostů, kteří nastoupili ke třetímu duelu ve třech dnech.

V pátek hráli Holanďané se Slávií Praha 3:3 a den poté v souboji s týmem České republiky prohráli 3:6.

Ve druhém poločase zkusil holandský tým z městečka nedaleko Groningenu ještě změnit taktiku. Navíc Litičtí polevili a začali chybovat ve středu hřiště. Toho soupeř ze třetí holandské ligy využil ke korekci skóre. Mistři z Litic však těsné vedení udrželi a výhru pak zpečetili šestou brankou.

Třetí holandská liga je rozdělena do čtyř oblastí a hostující celek se v uplynulé sezoně umístil na pátém místě. Celkem liga čítá čtyřicet osm týmů. Vyšší soutěž, první liga, hraná ve dvou oblastech je předstupněm k nejvyšší soutěži Hoofdklasse, kde najdete nejlepší hráče světa. Není divu, holandský mistr Bloomendal je i vítězem nejvyšší evropské soutěže Eurohockeyleague.

Rezerva Litic startovala na mezinárodním turnaji v Rakovníku a vystoupení to příliš povedené nebylo.

V pěti zápasech litičtí hráči čtyřikrát prohráli a jednou pouze utkání zremizovali.

Výsledky muži A: Plzeň Litice - HC Eelde 6:4 (branky vítězů: Reinhard Nicklas 2, Lukáš Poustka, Michal Dvořák, Radovan Sochor, David Vychron).

Turnaj v Rakovníku muži B: Plzeň Litice B - HC 1970 Bolevec 2:2 (Volf, Koryťák), Plzeň Litice B – HC 1972 Rakovník 0:5, Plzeň Litice B – Vídeň Neudorf 0:5, Plzeň Litice B – President Praha 0:2, Plzeň Litice B – HC 1972 Rakovník 1:4 (Vohnický)