Po sedmi odehraných zápasech mají házenkáři TJ Loko M.A.T. na svém kontě dvanáct bodů stejně jako druhé Hranice, ale při shodném rozdílu skóre mají plzeňští na svém kontě více vstřelených branek.

Západočeši vstoupili do utkání doslova famózně a duel vypadal spíše vypadalo jako hra kočky s myší. Plzeňský brankář Lukáš Kurial přiváděl svými zákroky domácí hráče doslova k šílenství a naopak v útoku se hosté snadno prosazovali.

Také proto vedli v polovině prvního poločasu už 14:4 a ani nadále v nastoleném tempu nepolevovali. Do šaten odcházeli Plzeňští s náskokem 21:7 a vypadalo to na pořádnou ostudu Frýdku–Místku.

Ale opak byl pravdou. Domácí vstoupili do druhého dějství jako vyměnění. Rozchytal se jim brankář Štolcar a sedmi brankami v řadě snížili na 14:21. Plzni se dále dokázali přiblížit nejvíce na pět branek a stejným rozdílem také zápas skončil. Lokomotiva si z Frýdku odvezla výhru 33:28.

„S prvním poločasem jsem absolutně spokojen, vycházelo nám úplně všechno. Bohužel jsme ale nedokázali po nástupu do druhého poločasu udržet maximální nasazení, ačkoliv jsem na to hráče o přestávce upozorňoval. Hlavně sérií vyloučení, kdy jsme hráli ve čtyřech, jsme dovolili soupeři dostat se zpátky do zápasu,“ litoval plzeňský trenér Vladimír Haber.

SKP Frýdek–Místek – TJ Loko M.A.T. Plzeň 28:33 (7:21)

Nejvíce branek Frýdku: Meca 5, Straka 4, Bednárek 4, Hes 4. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 6/2:1/1. Vyloučení: 2:6. Diváci: 395.
Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Bečvář 7, Šetlík 4, Květoň, Šik 4, Liška 1, Strýc 1, Soukup 1, Vinkelhöfer 6, Šindelář 3, Linhart 6.