Plzeňský jezdec Brožík skončil až devátý

Stodůlky, Plzeň – Po dlouhé a bikerům nepřející zimě se fourcrossová sezona opět rozjíždí. V Praze–Stodůlkách se rozjel seriál prvních závodů s názvem Spoke Česká fourcrossová liga.

22.4.2011

Ilustrační foto.Foto: Jan Vraný

A úvod sezony to byl opravdu důstojný. Trať ve Stodůlkách vyrostla již před několika lety za velkého přispění Zdeňka Póla, osoby, která stojí za vznikem a rozvojem fourcrossu, tedy jedné ze závodních disciplín MTB závodů.

Fourcross se může pochlubit mistry světa Michalem Prokopem a Tomášem Slavíkem, mistry Evropy i vítězi světového poháru.

Ve Stodůlkách tedy odstartovala další sezona. Na start závodu se postavilo 55 závodníků ze všech koutů České republiky. Dorazili i plzeňští jezdci Tomáš Brožík a Jan Provazník.

Ze zahraničí se představilo pět závodníků ze Slovinska, několik závodníků z Německa, Polska, Slovenska a jeden závodník s ruskou licencí.

„Nejrychlejší čas kvalifikace 41:52 sekundy zaznamenal Petr Mühlhans, jezdec, který v loňské sezoně vyhrál Český pohár fourcrossu,“ říká šéf fourcrossové ligy Jiří Cipra.

Hlavní závod odstartoval ve třech kategoriích, a to Rookie (junioři do 16 let), Expert (muži od 15 let) a Elite (muži od 17 let).

„Z plzeňských závodníků startovala v ČFL v kategorii Elite dvojice Tomáš Brožík a Jan Provazník. Lépe se dařilo prvně jmenovanému, kterému unikla účast v semifinále o jediné postupové místo, a skončil tak na konečné deváté pozici. Jan Provazník skončil v silné konkurenci až na 23. místě,“ hodnotí vystoupení západočeských jezdců šéf Jiří Cipra.

Výsledky – kategorie Rookie: 1. Semerák, 2. Inderbitzin, 3. Schröder. Kategorie Expert: 1. Neuberg 2. Hlůže, 3. Kabelka. Kategorie Elite: 1. Fischbach, 2. Švéda, 3. Myšík .

Program pětidílného seriálu: 12. června – Ml. Boleslav, 30. července – Kraslice, 28. srpna – Aš a 17. září – Plzeň, kde proběhne i celkové vyhlášení.

22.4.2011

Bartoloměj dnes rozezní zvony pro Barcelonu

Miroslav Valina

Plzeň očima Miroslava Valiny

Kvalita vody na Plzeňsku je stále dobrá

Plzeňsko – Krajská hygienická stanice včera zveřejnila výsledky pondělního měření kvality vody v koupacích zařízeních.

Univerzitní stěhování pokračuje

Plzeň - Stát přichystal vysokým školám skoro 14 miliard korun na rekonstrukce či modernizace budov.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Plzeň - Nastoupil a rozhodl. Útočník plzeňské Viktorie Marek Bakoš dvěma góly zařídil vítězství 3:1 ve čtvrtečním úvodním utkání play-off Evropské ligy proti kyperské Larnace.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

Plzeň - Plzeňští fotbalisté vybojovali v úvodním utkání závěrečného předkola Evropské ligy nad Larnakou nadějné vítězství 3:1, ve hře se však objevily nedostatky.