Plzeňské derby se stalo kořistí házenkářů Talentu

Plzeň – Vítězstvím házenkářů Talentu Plzeň B skončilo nedělní druholigové derby, které se odehrálo v rámci 16. kola na půdě Slavie VŠ Plzeň. Záloha extraligového týmu porazila místní celek 27:23.

24.3.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Úvod utkání byl zcela v režii domácí Slavie, která šla v 8. minutě do vedení 4:1. Hosté potom ale přistoupili k osobní obraně dvou nejlepších střelců Slavie Patrika Albla a Jana Bejvla a do poločasu otočili vývoj utkání na 14:11 ve svůj prospěch.

Vysokoškoláci ovšem chtěli potvrdit vítězství z prvního vzájemného duelu v této sezoně a na jejich vstupu do druhého poločasu to bylo jasně znát. Velmi dobře bránili a gólman Košňar suverénně likvidoval většinu střeleckých pokusů hostí.

Slavii se opět podařilo strhnout vedení na svoji stranu, ale sérií několika vyloučení a následné nepovedené přesilovky dovolila Talentu znovu vývoj utkání otočit.

Rozhodující náskok zajistil v koncovce zápasu svému týmu bývalý extraligový hráč Talentu Vít Kalaš, na jehož branky už nedokázali slávisté odpovědět.

Stínem utkání bylo zranění domácího střelce Patrika Albla, který musel krátce po zahájení druhé půle opustit hrací plochu s vykloubeným palcem pravé ruky.

Další druholigové derby se odehrálo v neděli v hale Bolevce M.A.T., který podlehl Rokycanům 26:31.

HK Slavia VŠ Plzeň – Talent Plzeň B 23:27 (13:14). Rozhodčí: Macho, Motl. Branky ze sedmiček: 4:0. Vyloučení: 4:4. Diváci: 55.

Sestava a branky Slavie: Košňar, Slavík – Fait 3, Bejvl 10/3, Homolka 3, Kříž 2, O. Stuchl 1, Pavel Zimmermann 1, J. Beneš, Hobza 1, Albl 2/1, Zedník, Petr Zimmermann, Hanzlík 1. Trenér: Jakub Hanzlík.

Sestava a branky Talentu: Bokůvka, Foltýn – Zeus, Zoubek 2, Kalaš 5, nachtman 4, Křížek 1, Šmíd 4, Junek 1, Jedlička 3, Sedláček 7. Trenér: Milan Zeus.

Bolevec M.A.T. – Rokycany 26:31 (13:18). Rozhodčí: Mára, Svítek. Branky ze sedmiček: 1:1. Vyloučení: 4:7. ČK: 1:0 (Kančal přímá). Diváci: 15.

Sestava a branky Bolevce: Bošek, Zikmund – Pecuch, P. Skřivan 3, Procházka 7, Holomíček 2, Končal 5/1, Kratochvíl 4, Lanzendorf, Hasch 4, Čelustka 1.

Sestava a branky Rokycan: Kysela, Bílek, Klička – R. Beneš, Fencl 1, Otec 3, Kahovec, Moulis 1, Ivanič 1, Mužík, Špinka 4, Schejbal 14, Holšan 7/1, P. Tureček. Trenér: František Holšan.

Ostatní výsledky 16. kola: Ledeč n. S. – Třeboň B 30:29, SK Praha 4 – Bohemians Praha 42:14, Sezimovo Ústí – Písek 21:22, Chodov B – Strakonice 28:37.

Další program: Strakonice – Sezimovo Ústí (SO 18.00), Rokycany – Třeboň B (NE 16.00), Písek – Slavia VŠ Plzeň (NE 17.00), Bohemians Praha – Bolevec (NE 17.00), Chodov B – Ledeč n. S. (NE 17.00), Talent Plzeň B – SK Praha 4 (NE 20.00, Městská sportovní hala).

24.3.2011

Jan Pergl a Lukáš Zahradník

Expolicista, který sedí za zbití bezdomovce, se nového soudu nedočká

Desítky prací. Porotci v soutěži Řemeslo má zlaté dno vybírali z 81 prací.
6

V soutěži Řemeslo má zlaté dno zvítězila i sada misek

Plzeň čeká další Evropský den sousedů

Plzeň – Deset stanovišť na odpoledne a dva tisíce Plzeňanů, kteří se večer sejdou na šedesáti místech u společných večeří.

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Panel Deníku: Plzeň, město hazardu?

Plzeň - Plzeň potřebuje novou vyhlášku, má mezi českými obcemi nejvíc míst, kde je povolen hazard.