Česká veteránská ekipa čítala pět závodníků, mezi kterými pochopitelně nechyběla úspěšná kajakářka Slavie VŠ Plzeň, mnohonásobná mistryně světa veteránek Barbora Vernerová. Ta startovala ve věkové kategorii 40 – 44 let a během dvou dnů absolvovala dva závody na trati 19 km – na singlkajaku a na deblkajaku společně s Italkou Poggiovou.

V závodě singlů zvítězila systémem start – cíl s náskokem jednadvaceti vteřin před domácí závodnicí.

„Závodilo se na poměrně úzké řece blízko jejího ústí do moře, takže hladina během závodu kolísala. Větším problémem ale byl poměrně silný boční vítr, který dělal problémy mnoha závodníkům. Závod byl hodně rychlý, ale zvládla jsem ho bez větších krizí," uvedla šťastná vítězka, která ještě druhý den přidala stříbrnou medaili v závodě deblkajaků.

Medaile brali i další čeští veteráni. Vladimír Pikl vybojoval na kanoi stříbro, Tomáš Zástěra dojel na kajaku třetí a na deblu spolu s Australanem Allenem zvítězil, pro bronz si dojel i deblkajak Pánek – Kučera.

Výsledky K1 veteránky 40 – 44: 1. Vernerová (ČR) 1:48,59, 2. Lopezová-Larrauriová 1:49,20, 3. Mosquerová 1:50,23, 4. Pineirová-Varelová (všechny Šp.) 1:54,14, 5. Poggiová (It.) 1:56,10.

K2 veteránky 40 – 44: 1. Ballesterosová – Lopezová-Larrauriová (Šp.) 1:38,05, 2. Vernerová – Poggiová (ČR – It.) 1:42,38, 3. Menduiňová – Oterová (Šp.) 1:43,43.