V sobotním pikantním duelu nenechal druholigový Plzenec nikoho na pochybách a suverénní výhrou 37:15 nad domácím divizním týmem potvrdil roli favorita.

Šťáhlavy dokázaly svému soupeři vzdorovat pouze v úvodu utkání. „Dlouho se nemohli střelci prosadit a ve 4. minutě byl stav 1:1. Domácí se drželi do 15. minuty, kdy prohrávali 7:10, ale potom jsme už na hřišti dominovali a poločas jsme vyhráli jasně 16:7," uvedl k vývoji zápasu trenér Starého Plzence Zdeněk Voves.

Ani po změně stran hosté ze svého tempa nepolevili a soupeře nakonec porazili o 22 branek. „A to jsme ještě pod vědomím vysokého vedení neproměnili deset trháků a tři sedmičky," zlobil se naoko kouč Zdeněk Voves.

Starý Plzenec, který do utkání nastoupil posílený o Danielku, Schuta, Kroce a Zoubka, se ve druhém kole Českého poháru střetne na domácí půdě s druholigovou Slavií Praha. Zápas začne v sobotu v 15 hodin na venkovním hřišti ve Starém Plzenci.

Právě Slavia Praha vystavila v poháru stopku Slavii VŠ Plzeň. Západočeši nedokázali využít domácího prostředí a svému soupeři podlehli 24:28. Nutno ovšem poznamenat, že pro Plzeňany to byl od začátku letní přípravy teprve druhý odehraný zápas.

Do druhého kola se nepodívá ani plzeňská Košutka. Ta ve velmi oslabené sestavě prohrála na půdě druholigového Žatce 23:32.

V ženské kategorii se s prvním kolem Českého poháru na jedničku vypořádaly házenkářky druholigového Tachova. Ty zvítězily na hřišti pražské Astry 22:19.

Výsledky 1. kola Českého poháru – muži: HC TJ Šroubárna Žatec – TJ Košutka 32:23 (13:9). Rozhodčí: Pešek, Lorenc. Branky ze sedmiček: 2:3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 40.

HK Slavia VŠ Plzeň – HK Slavia Praha 24:28 (12:13). Branky Slavie Praha: Chahi 7/4, Zima a Fučík 5, Rychna 3, Poříz, Vopálka, Klinar a Minks 2. Rozhodčí: Hájek, Macho. Branky ze sedmiček: 1:4. Vyloučení: 0:1. Diváci: 56.

Sestava a branky Slavie VŠ Plzeň: Brušák, Galuška – Fait 2, Bejvl 8, Karel, Kříž 3, O. Stuchl 2, Sláma 4, Beneš, Hobza 1, Homolka 4/1, Petr Zimmermann, Moule.

Šťáhlavy – Starý Plzenec 15:37 (7:16). Sestava a branky Plzence: Brož, Foltýn – Nachtman 6, Danielka, Schut, Krosnař, Kroc a Hrabý po 4, Mareš a Pelech po 3, Skalický a Schwetz 2, R. Kroft 1, Zoubek.

Ženy: Astra Praha – TJ Slavoj Tachov 19:22 (9:9). Branky Astry: Hromádková 5, Vocetková 3/3, Hájková, P. Janoušková a Sahajdáková 2, Vildová 2/1, Fraňková, Prochásková a Femiaková 1. Rozhodčí: Sovová, Zych. Branky ze sedmiček: 4:4. Vyloučení: 5:3.

Sestava a branky Tachova: Macáková – Sedláčková 6/1, Mancellari 2, Vrbová 5/2, V. Herlíková 3, E. Herlíková 1, Krbcová, Dlesková 1, Popovová 1, Sluková 3/1.