Hráči Lokomotivy Interconex Plzeň zvítězili ve 20. kole Mattoni NBL na Basketballem Brno.

A jak. V utkání vedli od první minuty a nakonec své soky rozstříleli rozdílem dvaceti bodů 76:56.

„Jsem rád, že po dobrém výkonu přišlo vítězství. Říkat si, že hrajeme dobře a přitom prohrávat je špatné,“ sdělil po zápase kouč vítězů Dominik Feštr.

Lokomotiva excelovala hned v první čtvrtině, vyhrála ji 26:6. „Úvod byl důležitý. Šli jsme do vedení a Brno muselo stále dotahovat,“ hodnotil Feštr. Ve druhé čtvrtině měli sice domácí výpadek, více než čtyři minuty nedali koš a Brno snížilo až na 19:28. Ale pak se Plzeňané zase střelecky chytili a o půli měli k dobru čtrnáct bodů.

Brno se pak ve skóre přiblížilo ligovému nováčkovi ještě jednou: ve 24. minutě snížilo na 35:41. „I když soupeř skóre stáhl, přesto jsme duel kontrovali,“ pravil Feštr. Za dvě minuty jeho svěřenci opět vedli o šestnáct bodů a po třiceti minutách už měli zase luxusní náskok 60:41. Pozornou hrou si bezpečné vedení udržovali i v poslední desetiminutovce. Nejvíce svému sokovi utekli v 37. min. na dvaadvacet bodů (72:50).

Nejlepší střelcem domácích byl sedmnáctibodový Kubizňák, jenž se třikrát trefil z tříbodové vzdálenosti. Frána přidal k patnácti bodům třináct doskoků, Vrubl si vedle šestnácti bodů připsal sedm asistencí.

„Celý týden jsem tým připravoval na to, že duel můžeme vyhrát. I když v zápasu jsme pár hluchých míst měli, není hráčům prakticky co vytknout,“ radoval se Feštr.

V sobotu 12. února čeká Plzeňany předposlední zápas základní části ligy v Opavě.

Lokomotiva Interconex Plzeň – Basketball Brno 76:56 (26:6, 39:25, 60:41)

Nejvíce bodů: Kubizňák 17/3, Vrubl 16/2, Frána 15/1, Kovanda a Pecka po 9/1, Honomichl 8, Říha 2 – Maio 12/1, Norwa 8, Gajdošík a Reinberger po 7/1, Sedmák 7. Rozhodčí: Hošek, Kučera, Milata. Trestné hody: 6/6 – 14/9. Fauly: 17:15. Trojky: 8:3.