Další dvojkolo I. basketbalové ligy mužů definitivně rozhodlo o postupu celku Basket Západ do play off. Pojistku daly západočeskému týmu dvě výhry v domácím prostředí s rezervou Pardubic a Trutnovem.

Basket Západ – BK Pardubice B 86:76 (24:21, 46:40, 68:63).
Nejlepší střelci: Kovanda 36, Kubizňák 19/3, Palatinus 8 – Jelínek 13/1.
Fauly: 17:22, trojky: 4:10, TH: 27/15:15/10.
Rozhodčí: Kučera, Poživil.

Koncertem Jaroslava Kovandy by se mohl nazvat tento vítězný duel, díky kterému celek Basket Západ prakticky vstoupit do play off. Výhra se však nezrodila snadno. Proti pouhé osmičce Východočechů začali domácí sice dobře a ve 3. minutě vedli 11:4. Za pouhé tři minuty však už rezerva Pardubic vedla 14:11. V závěru první čtvrtiny však už začal úřadovat podkošový a téměř neomylný Kovanda.

Profesorský výkon domácích pokračoval i ve druhé čtvrtině. V 16. minutě vedli sice 36:28, ale hosté zejména tříbodovými úspěšnými pokusy drželi stále přijatelný rozdíl. Basketu Západ tentokráte chybělo v obraně potřebné nasazení, ale excelentní výkon Kovandy mu držel stále těsné vedení. Proti zónové obraně se domácí komplikovaným útokem těžko prosazovali a hosté ve 24. minutě šli dokonce do vedení 53:52. Trenér Janiurek pak stáhl ze hry indisponovaného Modra, přišli mladíci Jandík s Eismanem a díky jim a bratrům Blackým domácí zvýšili agresivitu v obraně.

K výbornému Kovandovi se v závěru střelecky připojil kapitán Kubizňák a domácí dvě minuty před koncem utkání definitivně zlomili odpor houževnatých mladíků z Pardubic.

Basket Západ – KARA Trutnov 112:61 (31:9, 57:29, 83:44).
Nejlepší střelci: Kovanda 21, Drobný 17/2, Palatinus 16, Jiří Blacký 12/1, Pešek 11/1 – Slezák 17/5.
Fauly: 21:25, trojky: 8:9, TH: 29/22:15/10.

Domácí od začátku neponechali nic náhodě a dali soupeři jasně najevo, kdo bude tahat za kratší konec. V páté minutě díky téměř neomylné střelbě a dobré obraně vedli 13:1 a náskok neustále zvyšovali. V 14. minutě zvýšili už na 38:13, ale hosté díky čtyřem trojkovým pokusům Slezáka v řadě udrželi naději na zvrat v utkání.

Začátek třetí čtvrtiny však přinesl další zvýšení náskoku domácích a hosté rezignovali. Přestože trenér Janiurek vystřídal všechny hráče z lavičky, náskok plynule narůstal a o vítězi nebylo pochyb.

„S Pardubicemi byla naše hra křečovitá. Silný a houževnatý soupeř s námi dokázal dlouho držet krok. Výborný výkon podal Kovanda, oživení do hry vnesli střídající mladíci v čele s Mandíkem. S Trutnovem ubyla nervozita, byli jsme lepší ve všech činnostech, vybojovali jsme spousty míčů a dařil se nám rychlý protiútok,“ řekl trenér vítězů Miroslav Janiurek.