Házenkáři Plzně deklasovali Lovosice

Plzeň – Lokomotiva navázala na své dobré výkony a v extralize zdolala Severočechy 28:19.

8.2.2009

Přesná muška. Nejlepším střelcem plzeňského týmu v sobotního utkání proti Lovosicím byl kapitán Vojtěch Šik (v bílém), který zaznamenal sedm branek. V dresu Severočechů dominoval Radoslav Miler, který se trefil také sedmkrát.Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Aktuální dobrou formu potvrdili házenkáři Lokomotivy Plzeň v sobotním extraligovém duelu proti Lovosicím. Na domácí palubovce přehráli Severočechy vysoko 28:19 a jejich účast v play off je stále reálná.

Plzeň od úvodního hvizdu prokazovala velkou touhu po vítězství a díky třem brankám Šika se dostala do vedení 3:1. V 17. minutě byl sice stav utkání 7:7, ale domácí si především díky precizní obranné hře vybudovali do konce poločasu náskok 14:9.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Lokomotiva nevýrazné Lovosice přehrávala, ve 49. minutě vedla 23:16 a nakonec zvítězila vysoko 28:19.

„Klukům musím poděkovat za přístup k zápasu. Hlavně obrana pracovala přesně tak, jak bychom si představovali. Soupeři jsme nedali příliš šancí skórovat a to, co tam prošlo, pochytal brankář Kurial,“ pěl slova chvály na adresu svých svěřenců trenér Lokomotivy Vladimír Haber.

„Musím domácím pogratulovat k pěknému výkonu. My jsme tomu utkání příliš kvality nepřidali. Upřímně řečeno, je mi za náš výkon studno. Čekal jsem z naší strany daleko lepší hru, tím ovšem nechci nijak snižovat výkon domácích. Ti hráli taktičtěji a v koncovce byli důraznější,“ pochválil hráče Lokomotivy trenér Lovosic Vojtěch Srba.

Lokomotiva Plzeň – Lovosice 28:19 (14:9)

Nejvíce branek Lovosic: Miler 7, Kratochvíl 3. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1:2/1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 450.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Zoubek 2, Koranda, Šetlík 2/1, Bečvář 7, Cvikl 5, Šik 7, Škvařil 1, Danielka 1, Uhlář, Soukup 1, Vinkelhöfer, Linhart 2.

8.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Dvaadvacetiletý Jan Bielik je zakladatel projektu Rozběháme Česko.

Plzeň očima Jana Bielika

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Plzeň – O boxerský pás českého šampiona v těžké váze profesionálů se bude boxovat v Plzni. Rozhodla o tom pondělní veřejná dražba v plzeňském hotelu Marriott.

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.