Házenkáři Plzně deklasovali Lovosice

Plzeň – Lokomotiva navázala na své dobré výkony a v extralize zdolala Severočechy 28:19.

8.2.2009

Přesná muška. Nejlepším střelcem plzeňského týmu v sobotního utkání proti Lovosicím byl kapitán Vojtěch Šik (v bílém), který zaznamenal sedm branek. V dresu Severočechů dominoval Radoslav Miler, který se trefil také sedmkrát.Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Aktuální dobrou formu potvrdili házenkáři Lokomotivy Plzeň v sobotním extraligovém duelu proti Lovosicím. Na domácí palubovce přehráli Severočechy vysoko 28:19 a jejich účast v play off je stále reálná.

Plzeň od úvodního hvizdu prokazovala velkou touhu po vítězství a díky třem brankám Šika se dostala do vedení 3:1. V 17. minutě byl sice stav utkání 7:7, ale domácí si především díky precizní obranné hře vybudovali do konce poločasu náskok 14:9.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Lokomotiva nevýrazné Lovosice přehrávala, ve 49. minutě vedla 23:16 a nakonec zvítězila vysoko 28:19.

„Klukům musím poděkovat za přístup k zápasu. Hlavně obrana pracovala přesně tak, jak bychom si představovali. Soupeři jsme nedali příliš šancí skórovat a to, co tam prošlo, pochytal brankář Kurial,“ pěl slova chvály na adresu svých svěřenců trenér Lokomotivy Vladimír Haber.

„Musím domácím pogratulovat k pěknému výkonu. My jsme tomu utkání příliš kvality nepřidali. Upřímně řečeno, je mi za náš výkon studno. Čekal jsem z naší strany daleko lepší hru, tím ovšem nechci nijak snižovat výkon domácích. Ti hráli taktičtěji a v koncovce byli důraznější,“ pochválil hráče Lokomotivy trenér Lovosic Vojtěch Srba.

Lokomotiva Plzeň – Lovosice 28:19 (14:9)

Nejvíce branek Lovosic: Miler 7, Kratochvíl 3. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1:2/1. Vyloučení: 5:3. Diváci: 450.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Zoubek 2, Koranda, Šetlík 2/1, Bečvář 7, Cvikl 5, Šik 7, Škvařil 1, Danielka 1, Uhlář, Soukup 1, Vinkelhöfer, Linhart 2.