Pilsenmanem v kvadriatlonu je popáté Peitz

Plzeň – Už potřinácté se v Plzni konal Ibis Pilsenman, akce zahrnující dva různé podniky, a to triatlon a terénní kvadriatlon. Na start se postavilo celkem 137 sportovců.

20.8.2015

Účastníci závodů Ibis Pilsnenman musí postupně zvládnout plavání (na snímku opouštějí bolevecký rybník), jízdu na lodi, cyklistiku a běh.Foto: DENÍK/Milan Říský

Na úvod je čekalo plavání ve Velkém boleveckém rybníce a přeběh na louku u svatého Jiří v Doubravce. Potom se už osudy aktérů obou závodů výrazně lišily.

Kvadriatlonisté, kterých se do boje pustilo čtyřiačtyřicet, nasedli na loď a na řece Berounce absolvovali devět (muži) respektive šest kilometrů (ženy). Následně odšlapali na horském kole 42 kilometrů a poté ještě muži uběhli 14 kilometrů, ženy polovinu.

„Z vítězství se po páté v řadě radoval Michal Peitz z týmu Krkonošský survival, který překonal svůj loňský čas a co cíle dorazil za 4:38:12,47 hodiny. Mezi ženami zvítězila Jana Machová před Johanou Šťastnou. Kategorii dvojic mužů ovládli Jiří Kunc a Ondřej Moudrý, mezi ženami dominoval pár Barbora Kučerová a Zuzana Nosková a smíšenou kategorii vyhrálo duo Martina Janoušková a Daniel Čapek," sdělil ředitel závodu Tomáš Eisner z pořádajícího Pilsenman Clubu.

To na účastníky triatlonu čekala přece jen snazší trať (0,6 km plavání, 2,4 km přeběh,
14 km jízdy na horském kole,
2 km běhu) a také to bylo znát na počtu startujících.

„Zájem o triatlon rok od roku roste. Letos startovalo 93 mužů a žen," uvedl Eisner.

První byl v cíli Petr Minařík z Rokycan, avšak jen o dvě vteřiny před dalším zkušeným matadorem Jaroslavem Šmídem (Dobřany), třetí skončil Tomáš Peroutka. Ale ukázali se i další borci, třeba osmý Michal Michalík, úspěšný moderní pětibojař a účastník olympiády v Londýně, který však vrcholovou kariéru už ukončil. Nebo nejrychlejší žena Jindřiška Zemanová-Bejstová, někdejší skvělá bikerka i triatlonistka.

V kategorii tříčlenných družstev zvítězil domácí Triatlon tým ve složení Dominik Tyrner, Norbert Szabó a Vendula Janoušková.

20.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.