V zápase se Plzeňanům dařilo vše, především krátké pasy a běhy okolo útočné lajny. Dařily se i returny z kopů, ze kterých Pavel Tumpach zaznamenal jeden ze svých čtyř touchdownů. Po touchdownech se plzeňský tým pokoušel o extra point (kop ze hry za jeden bod), první pokus Tomáše Marka byl poprvé v sezoně úspěšný.

Kromě třetí čtvrtiny, kdy se útok Hellboys dostal až na desetiyardovou vzdálenost od endzony Patriots, nebyla ve hře domácích žádná chyba. Smutně skončil zápas pro Lukáše Malce, který se těsně před koncem druhé čtvrtiny zranil. Podezření na zlomeninu klíční kosti se potvrdilo a pro Lukáše tedy letošní sezona skončila.

Touto výhrou si Patrios pojistili účast v play off, ve kterém se se vší pravděpodobností utkají s lepším z dvojice Havířov Devils (letošní zápas 42:6 pro Devils) a Brno Alligators (letošní zápas 41:6 pro Alligators).

V zápase si plzeňští borci vyzkoušeli v útoku novou formaci. „Naši krajní hráči z útočné řady stáli na krajích společně s křídly. Dařily se nám běhy do stran i středem této extrémě široké formace a protivník nenašel zbraň, jak tuto naši hru zastavit,“ popsal novou variantu hry trenér Pilsen Patriots Ciaran Kelly. „Také v obraně jsme použili novou formaci 3–5–3, která proti Hellboys fungovala na jedničku. Vyzkoušíme tyto formace na tréninku i v příštím zápase v Praze. Pokud se osvědčí, jsem si jist, že můžeme v play off překvapit.“

Poslední zápas základní části zavede hráče Patriots na hřiště týmu Prague Panthers, několikanásobného vítěze české ligy a účastníka EFAF Cupu (obdoba Ligy mistrů).

Pilsen Patriots – Budweis Hellboys 50:0 (12:0, 19:0, 7:0, 12:0)