VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Okruh pro cyklokrosová esa staví i ředitel

Plzeň - Je v jednom kole. Organizuje práci, ale také staví schody, zatlouká kolíky.

12.10.2011
SDÍLEJ:

Na snímku jsou pořadatelé nedělní Grand Prix Škoda zachyceni při stavbě schodů pod doubraveckým sídlištěm, jedné z nejatraktivnějších pasáží okruhuFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ačkoliv je Pavel Štícha ředitelem nadcházejícího závodu Světového poháru cyklokrosařů v Plzni, včera se pustil se svým týmem do stavby tratě v areálu U svatého Jiří v Doubravce.

Nejlepší terénáři planety včetně dvojnásobného mistra světa Zdeňka Štybara se tu o první body do prestižní série utkají v Grand Prix Škoda už tuto neděli. A do té doby musí být vše nachystáno.

Okruh, ale i další potřebné zázemí pro jezdce, jejich doprovod, diváky, ale také novináře a televizní štáby.

„Momentálně je na závodišti posekáno asi devadesát procent luk, postavili jsme schody a teď dřevěnými kolíky vytyčujeme vlastní trať. Ve čtvrtek by měl být okruh hotov,“ hlásil včera po poledni Štícha.

Největší esa světového cyklokrosu přitáhne na západ Čech už třetí rok po sobě.

Pro elitní jezdce, ženy i muže, chystá znovu okruh o délce 2500 metrů nasmyčkovaný na loukách u řeky Berounky a pod doubraveckým sídlištěm.

„Kopírujeme trať z minulých let. Je zajímavá jak pro jezdce, tak pro diváky,“ potvrzuje sám bývalý cyklista dráhař a později vynikající biker.

Závod začne asfaltovým nájezdem v ulici Nad Týncem, z níž cyklokrosaři zamíří do terénu na louky pod kostelem svatého Jiří.

Dřevěné přemostění pak jezdce přivede k překážkám a atraktivním výjezdům i sjezdům po travnatých valech. Následuje asi nejtěžší část trati výběh 25 schodů k sídlišti a následné táhlé stoupání po silnici do cíle.

Oficiální tréninky jsou na programu až v sobotu, ale třeba reprezentant Radomír Šimůnek mladší se plzeňským okruhem prožene zkusmo poprvé již zítra.

Už v sobotu se na trati koná Škoda cross, veřejný závod na horských kolech.

Grand Prix Škoda, letos úvodní podnik Světového poháru, startuje v neděli ve 13.30 hodin soubojem žen. Elitní závod mužů v Plzni začne v 15.00 hodin. „Vstupenka na nedělní program stojí 80 korun, děti do 15 let neplatí,“ říká Štícha.

Pro diváky je připravena řada vylepšení, například druhá velkoplošná obrazovka. Připraveny jsou i soutěže o ceny. Uhodneteli třeba vítěze nedělního závodu, můžete domů odjet na novém horském kole. Více informací je na www.worldcupplzen.cz.

Autor: Karel Sopr

12.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PRAVDA, středa 21. června 1967. Článek Silnice mají zpoždění vyšel na titulní straně deníku. Doprava byla i tehdy velké téma, které čtenáře zajímalo.

Sto osmnácti tisíc aut? Bývávalo

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Hospic sv. Lazara bude zelenější

Plzeň – Částku 80 tisíc Kč dostane z městského fondu životního prostředí Hospic sv. Lazara v Plzni na ozelenění vnitrobloku a terasy.

Lyžař Ondřej Bank podpořil Respektuj 18!

Plzeň - Kampaň, která upozorňuje na pití alkoholu dětmi a mládeží, včera v Plzni podpořil při dni Respektuj 18! několikanásobný mistr České republiky v lyžování Ondřej Bank.

Jednejte spolu, vyzval protistrany soud

Plzeň - Krajský soud v Plzni v pondělí vynesl zásadní rozhodnutí ve sporu mezi městem Plzní a společností Amédeus Real.

Netradiční místa k přespání: kasárna nebo bývalá hájovna

Plzeňský kraj - Někteří návštěvníci vyloženě preferují místa bez připojení k internetu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies