Odvětě Giant ligy kraloval Nesveda

Přeštice – Odvetou po seriálu Giant ligy 2013 – Velkou cenou města Přeštice byla zakončena kriterijní liga.

30.9.2013

Odvetu Giant ligy vyhrál v Přešticích po sólové jízdě Jiří Nesveda ze Sparty Praha před Boubalem (Veloclub Ratisbona) a svým oddílovým kolegou Tomášem OkrouhlickýmFoto: GL/T. Tesař

Cyklistické kritérium, které startovalo v centru Přeštic, se tak rozloučilo s cyklisty a diváky. Závod, který byl vypsán na 50 okruhů, ovládl Jiří Nesveda (AC Sparta Praha).

V Přešticích byl opět po roce připraven technický a zároveň rychlý závodní okruh, který si jako první vyzkoušely děti v rámci McDonald's Tour. V dětských kategoriích se utkalo téměř šest desítek malých závodníků.

V závodě kategorie Elite byli od začátku velice aktivní Jiří Nesveda a Tomáš Okrouhlický (oba Sparta Praha), kteří se odpoutali od hlavního pole již po pěti kolech. V polovině závodu se do skupiny vrátil Okrouhlický, a Nesveda tak pokračoval v sólové jízdě od startu až do cíle. Nesveda tentokrát vše vsadil na jednu kartu a taktika mu vyšla. Mohl se radovat z vítězství, které ho však tentokrát stálo hodně sil.

„Šel jsem do závodu hop nebo trop, věděl jsem, že tady nesmím zůstat vzadu. Je to rychlý a technický okruh. Vyšlo to, jsem unavenej, ale spokojenej," řekl vítězný Jiří Nesveda v cíli.

Druhé místo v závěrečném spurtu pro sebe získal Martin Boubal (VC Ratisbona Reegensburg) a třetí prolétl páskou Tomáš Okrouhlický.

Nejaktivnějším jezdcem byl opět Radek Bečka (CK Kolokrám – Svijany), který nasbíral nejvíc prémií vyhlašovaných během závodu.

Výsledky GP města Přeštice, kategorie Elite: 1. Nesveda (Sparta Praha), 2. Boubal (Veloclub Ratisbona), 3. Okrouhlický, 4. Holub (oba Sparta Praha), 5. Bečka (CK Kolokrám –Svijany).

Kiss proton prestige (soutěž aktivity): 1. Bečka (CK kolokrám –Svijany).

Powerade Cup juniorů: 1. Ryba (Author team Stupno).

Sýkora sportswear Cup (ženy): 1. Neckářová (Alltraining.cz), 2. Kučerová (Velosport Domažlice).

NaCesty.cz Cup (jezdci masters nad 40 let): 1.Rubáš (Sparta Praha), 2. Kopr (CK Slavia Praha), 3. Charvát (Sparta Praha).

Autor: Ivan Tafat