Naposledy se cenným trikem honosil Jiří Nesveda ze Sparty, ale vydržel v něm pouze jeden závod. Grand Prix Hrubý Média totiž ovládl Tomáš Holub a v čele série znovu přeskočil svého parťáka ze sparťanské sestavy.

Jen právě tito dva jezdci se letos střídají na prvním místě ligového pořadí a míří za celkovým vítězstvím.

Průběžně třetí Martin Boubal z německé Ratisbony skončil sice nyní bronzový, ale za dvojicí sparťanů se drží s odstupem.

Jedenácté dějství série přitáhlo do Plzně znovu skvělou konkurenci. Bodovací závod se rozjel ve vysokém tempu, které nepolevovalo. Nezbrzdil ho dokonce ani pád tří jezdců ke konci závodu.

Aktivitou hýřil Nesveda, ale v koncovkách bodovaných spurtů neměl svůj den. „Nesedlo mi to, tak jsem aspoň rozjížděl Tomášovi (Holubovi) spurty," svěřoval se v cíli nakonec devátý Nesveda.

Velkým soupeřem sparťanů byl dráhový mistr Evropy z omnia Jan Dostál se svým Bohemia Track Teamem, ale na „holubí" letku byli krátcí. „Honza Dostál zlobil, ale díky klukům z týmu mám vítězství já," těšilo Holuba.

Ve žlutém se ukáže v Plzni už příští středu na Grand Prix Truhlářství Říha.

Krátce po svém vítězství ve Světovém poháru handicapovaných cyklistů se v Plzni představil Jiří Ježek. Pohyboval se v čele pelotonu a párkrát i v odjeté skupině závodníků. Navíc rozjížděl prémiové spurty pro Jakuba Svobodu (CK Kolokrám – Svijany.cz), který i díky této pomoci získal puntíkovaný dres pro nejaktivnějšího jezdce.

Výsledky GP Hrubý Média (55 km, čas vítěze: 1:10:07 hod.): 1. Holub (AC Sparta) 33 b., 2. Dostál (Bohemia Track Team) 23, 3. Boubal (VC Ratisbona) 19, 4. Rugovac (Dukla Praha) 17, … 9. Nesveda (AC Sparta) 4. Průběžné pořadí Giant ligy: 1. Holub 287 b., 2. Nesveda 279, 3. Boubal 227. Vittoria Cup juniorů: 1. Jílek (ČS Spezialized MTB), 2. Křikava (ZČE Plzeň), 3. Svatek (Profi sport Cheb). Sýkora sportswear Cup žen: 1. Trefná (Alltraining.cz), 2. Kučerová (Velosport Domažlice), 3. Krtičková (Alltraining.cz). NaCesty.cz Cup (jezdci nad 40 let): 1. Rubáš (AC Sparta), 2. Krummer (Slavia K. Vary), 3. Kachlíř (Bohemia Track Team).