Vstup do utkání se povedl mnohem lépe domácím a ti po druhém gólu novice v plzeňském dresu Čiviše vedli 7:2.

To už ovšem na pravé spojce Talentu chyběl zraněný Linhart, pro kterého po sedmi minutách hry a střetu s jedním z protihráčů utkání skončilo. Bolest v levém koleni mu nedovolila pokračovat.

Za nepříznivého stavu 2:7 si vzal karvinský trenér Trtík oddechový čas, svým svěřencům naordinoval aktivnější vysunutou obranu a nastal velký obrat.

Plzeňští borci se nedokázali dlouho s vysunutou obranou soupeře v útoku srovnat a ve 25. minutě poslal Kružík poprvé hosty do vedení – 8:7.

„Měli jsme řadu příležitostí, ale bohužel jsem góly nedali. Navíc jsme ztráceli míče a dostávali laciné góly z brejků. Scházejí nám zkušenosti a zareagovat na změny nám nějakou dobu trvá,“ přiznal trenér Plzně Martin Šetlík.

Závěrečných pět minut prvního dějství už házenkáři Plzně zvládli a v poločase byl stav utkání 9:9.

Ve druhém poločase oba týmy velmi pozorně bránily a skóre tak narůstalo opět velmi pomalu.

Soupeři se střídali ve vedení, až se k závěrečnému náporu nadechla Plzeň a mezi 16. a 22. minutou si vytvořila tříbrankový náskok 20:17.

Za tohoto stavu navíc dostala výhodu přesilové hry, ale tu trestuhodně promarnila. Naopak soupeř dvakrát skóroval a Kružík v 57. minutě dokonce vyrovnal na 20:20.

V dramatickém závěru vzal zodpovědnost na svá bedra plzeňský Vinkelhöfer a v čase 59:14 poslal Plzeň do vedení.

Karviná v posledních sekundách sáhla k power play a to se jí vyplatilo. V čase 59:42 to navíc domácí Škvařil přehnal s agresivitou, dostal přímou červenou kartu a hosté hráli v sedmi proti pěti.

Po rozehrané devítce se pár sekund před koncem utkání dostal k míči Sliwka a brankou na 21:21 rozesmutnil plzeňské publikum.

Talent M.A.T. Plzeň – HCB OKD Karviná 21:21 (9:9)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2:0. Vyloučení: 4:4. ČK: 1:0 (Škvařil). Diváci: 400.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Král 1, Bečvář 9/2, Fronk, Linhart 1, Škvařil 2, Strýc, Květoň, Vinkelhöfer 3, Tonar 2, Pohlmann, Čiviš 2, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Karviné: Lefan, Drápal – Krahulec 1, Vančo 1, Sliwka 5, Chudoba 2, Vobořil, Mlotek 2, Kružík 2, Petrovský 6, Kalous 2, Diviš, Horňák, Kavka. Trenér: Rastislav Trtík.