Nervák na úvod extraligy skončil dělbou bodů

Plzeň – Utkání s velmi dramatickou koncovkou odehráli v neděli v rámci prvního kola Tipgames extraligy házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň. V duelu plném zvratů v Městské sportovní hale v Plzni si nakonec po remíze 21:21 soupeři body rozdělili.

11.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Vstup do utkání se povedl mnohem lépe domácím a ti po druhém gólu novice v plzeňském dresu Čiviše vedli 7:2.

To už ovšem na pravé spojce Talentu chyběl zraněný Linhart, pro kterého po sedmi minutách hry a střetu s jedním z protihráčů utkání skončilo. Bolest v levém koleni mu nedovolila pokračovat.

Za nepříznivého stavu 2:7 si vzal karvinský trenér Trtík oddechový čas, svým svěřencům naordinoval aktivnější vysunutou obranu a nastal velký obrat.

Plzeňští borci se nedokázali dlouho s vysunutou obranou soupeře v útoku srovnat a ve 25. minutě poslal Kružík poprvé hosty do vedení – 8:7.

„Měli jsme řadu příležitostí, ale bohužel jsem góly nedali. Navíc jsme ztráceli míče a dostávali laciné góly z brejků. Scházejí nám zkušenosti a zareagovat na změny nám nějakou dobu trvá,“ přiznal trenér Plzně Martin Šetlík.

Závěrečných pět minut prvního dějství už házenkáři Plzně zvládli a v poločase byl stav utkání 9:9.

Ve druhém poločase oba týmy velmi pozorně bránily a skóre tak narůstalo opět velmi pomalu.

Soupeři se střídali ve vedení, až se k závěrečnému náporu nadechla Plzeň a mezi 16. a 22. minutou si vytvořila tříbrankový náskok 20:17.

Za tohoto stavu navíc dostala výhodu přesilové hry, ale tu trestuhodně promarnila. Naopak soupeř dvakrát skóroval a Kružík v 57. minutě dokonce vyrovnal na 20:20.

V dramatickém závěru vzal zodpovědnost na svá bedra plzeňský Vinkelhöfer a v čase 59:14 poslal Plzeň do vedení.

Karviná v posledních sekundách sáhla k power play a to se jí vyplatilo. V čase 59:42 to navíc domácí Škvařil přehnal s agresivitou, dostal přímou červenou kartu a hosté hráli v sedmi proti pěti.

Po rozehrané devítce se pár sekund před koncem utkání dostal k míči Sliwka a brankou na 21:21 rozesmutnil plzeňské publikum.

Talent M.A.T. Plzeň – HCB OKD Karviná 21:21 (9:9)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2:0. Vyloučení: 4:4. ČK: 1:0 (Škvařil). Diváci: 400.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Král 1, Bečvář 9/2, Fronk, Linhart 1, Škvařil 2, Strýc, Květoň, Vinkelhöfer 3, Tonar 2, Pohlmann, Čiviš 2, Šindelář 1. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Karviné: Lefan, Drápal – Krahulec 1, Vančo 1, Sliwka 5, Chudoba 2, Vobořil, Mlotek 2, Kružík 2, Petrovský 6, Kalous 2, Diviš, Horňák, Kavka. Trenér: Rastislav Trtík.

11.9.2011

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Václav Pejsar

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.