Národní házenkáři Újezda mají titul

Plzeň - Národní házenkáři z Plzně–Újezda vybojovali po čtyřleté pauze domácí titul.

21.6.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Ve finálové pranici s týmem Sokola Krčín vykročili za triumfem už před týdnem, když nevídanou bitvu na hřišti soupeře vyhráli 22:21 po prodloužení. A o tomto víkendu tak mohli v domácím prostředí sérii hranou na dvě vítězství ukončit.

A také to dokázali.

Měli dva mečboly a využili hned ten první, když opět po velmi tuhém boji porazili svého soupeře těsně, ale zaslouženě 18:17.

Domácí se hned od úvodu znovu urputného zápasu do svého protivníka zakousli, ale ten statečně vzdoroval.

„Bylo to hodně nervózní, z čehož pramenilo velké množství chyb, přes veškerou snahu se nám herně moc nedařilo,“ viděl začátek zápasu trenér Jaroslav Bešta.

Přesto se Újezdu podařilo postupně získat nad houževnatým soupeřem dvoubrankový náskok, který ještě mohl navýšit z pokutového hodu. To se ale nestalo. Hosté se pak chytili a do konce prvního poločasu vyrovnali na 7:7.

„Těžko jsme se prosazovali v útoku, na každý gól jsme se hodně nadřeli,“ všiml si lodivod Újezda.

A po přestávce bylo ještě hůř. Na domácích jako by ležel stín z nevydařeného závěru prvního dějství.

Naopak házenkářům Krčína vše vycházelo a brzy odskočili hráčům Újezda o dva góly. Domácí se naštěstí včas vzpamatovali a šňůrou tří branek otočili stav ve svůj prospěch.

„Hodně nás v této fázi utkání podrželi oba brankáři a výborně hrála celá obrana,“ chválil defenzivní činnost mužstva trenér Bešta.

Ovšem soupeř bojoval a až do posledních sekund střetnutí nebylo o vítězství Újezda rozhodnuto.

Nakonec ale domácí nejtěsnější náskok uhájili, a mohli se tak po čtyřech letech radovat z mistrovského titulu.

„Na výhru jsme se opravdu nadřeli, o to větší je teď naše radost. Utkání rozhodovaly jednotlivé momenty, mnohdy doslova maličkosti,“ uvedl po zápase trenér domácích Jaroslav Bešta, který tým převzal teprve na jaře po odstoupivším Luboru Ježkovi. Ten však i nadále zastává funkci vedoucího mužstva.

TJ Plzeň–Újezd – Sokol Krčín 18:17 (7:7). Konečný stav série: 2:0.

Újezd: Špaček, Fremr – Suda, Počátecký, Vocásek, Kozák, Šilhánek – Beneda, Titl, Danielka, Sedlák, Tříska.

1. NH Brno – TJ Dioss Nýřany 22:15 (8:5) a 17:13. Konečný stav série: 2:1.

Pořadí: 1. TJ Plzeň–Újezd, 2. Sokol Krčín, 3. 1. NH Brno, 4. TJ Dioss Nýřany.

Autor: Ivan Tafat

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

V Kopeckého sadech našel muž mrtvolu

Pavel Vrba

Viktorii čeká bitva. Pokoří i Mladou Boleslav?

FOTOGALERIE: Poznáváte Senecký rybník čekající na odbahnění?

Plzeň - Jen málokdo by na první pohled poznal ve velké díře zarostlé travou a popraskanými oblinami vyschlého bahna Senecký rybník.

Souboj Škodovek ovládla Plzeň. V prodloužení rozhodl Milan Gulaš

Mladá Boleslav – Plzeňští hokejisté zvítězili v 6. kole extraligy v Mladé Boleslavi 3:2 po prodloužení.

Policie hledá svědky tragické nehody

Plzeň – Policisté hledají od včerejška svědky tragické dopravní nehody, která se odehrála ve čtvrtek před kruhovým objezdem na Domažlické třídě v Plzni.

Lídr? To nejsem, na to jsou v mužstvu zkušenější hráči, tvrdí Kopic

Plzeň – V rozběhnuté sezoně musí být zatím spokojen. Fotbalový záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic nastupuje pravidelně v základní sestavě Viktorie, zahrál si i za národní mužstvo v kvalifikaci na mistrovství světa.