Ve dvojzápasu s účastníkem nejvyšší soutěže v zemi mistrů světa Plzeňané ani jednou neuspěli. Prohráli 2:7 a 1:5.

Oba duely měly podobný scénář. V prvních poločasech Litičtí drželi se soupeřem krok, a přestože si Norimberk dokázal chvílemi vytvořit výraznou územní převahu, na skóre to patrné nebylo.

V prvním zápase uhrály Litice po gólech Vrkoče a Strejce poločasovou remízu 2:2, ve druhém dokázaly díky Strejcově brance poločas dokonce vyhrát 1:0.

Ale po přestávce se v obou případech obraz hry zásadně změnil. Litice více chybovaly a toho soupeř dokázal využívat. Ve druhém poločase nadělil Plzeňanům vždy pět branek.

Většina jich přitom padla po individuálních chybách nebo nedůslednostech v rozehrávce a defenzivě Litic.

„Přátelské dvojutkání s celkem Norimberka pro nás bylo výborným testem před sezonou. Velmi kvalitní soupeř odkryl naše slabiny,“ hodnotil přínos měření sil s NHTC trenér Plzeňanů Tomáš Levý.

„Ale zápasy s podobnými soupeři nám slouží především k získávání zkušeností a tento účel byl splněn beze zbytku. Prohrát s celkem z německé Bundesligy není žádná ostuda,“ doplnil Levý.