Mohutný finiš házenkářů zvrat v utkání nepřinesl

Plzeň – Házenkáři TJ Loko M.A.T. Plzeň v Českém poháru skončili. Rozhodlo o tom jejich středeční vystoupení v Jičíně. V souboji dvou extraligových celků byli lepší domácí, kteří vyhráli 35:32 a zajistili si postup do čtvrtfinále.

25.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Svému vítězství položil Jičín základ už v prvním poločase, který vyhrál vysoko 23:15. Plzeňští házenkáři sice ve druhém dějství dokázali postupně snížit až na rozdíl pouhých tří branek, v 54. minutě byl stav utkání už jen 32:29 ve prospěch Jičína.

Za stavu 33:30 ale odevzdali Plzeňští v útoku dvakrát míč soupeři, a ten toho využil. Dvě minuty před koncem utkání zvýšil na 34:30 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Plzeň ještě v samotném závěru snížila na konečných 32:35, ale to nic nemění na tom, že je z Českého poháru vyřazena.

„V prvním poločase jsem dal příležitost hráčům z širšího kádru, ale ne všichni k tomu utkání přistoupili s plným nasazením. Podle toho také vypadá výsledek,“ byl zklamaný trenér plzeňského týmu Vladimír Haber.

Jičín – Loko M.A.T. Plzeň 35:32 (23:15). Nejvíce branek Jičína: Král 7/2, Chroustovský 5/4. Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Šetlík 7/3, Květoň 2, Bečvář 3, Šik 2, Strýc, Soukup 3, Vinkelhofer 7, Linhart 5, Holík, Škvařil 2, Šindelář 1.