Pátá etapa odstartovala v devět hodin na blovickém náměstí za nepříznivého deštivého počasí. Na jezdce čekaly v etapě dvě rychlostní a šest vrchařských prémií. Obě rychlostní prémie v prvním a druhém okruhu ve Starém Plzenci vyhrál samostatným únikem Vít Volný z Dukly Praha. Po druhé rychlostní prémii byl jezdec Dukly Praha dojet hlavním pelotonem.

První vrchařskou prémii na 20 km na Lhůtě vyhrál Tomáš Zechmeister z Favoritu Brno, druhou na 38 km na Lhůtě vyhrál Denis Rugovac z pořádajícího oddílu TJ ZČE Plzeň, třetí vrchařskou na 58 km vyhrál opět Tomáš Zechmeister z Favoritu Brno.

Po samostatném úniku na 75 km za Mirošovem odjel z hlavní skupiny závodník Dominik Chlupáč z Dukly Praha a zvítězil na vrchařské prémii na 78 km ve Skořicích, na 96 km v Nových Mitrovicích a na 99 km v Železném Újezdě. Během sólové jízdy měl náskok na hlavní skupinu až 1.30 min. V cíli na náměstí v Blovicích měl na druhého Ondřeje Tkadlec z Prostějova náskok 26 vteřin.

Celkové výsledky: 1. Vasyliv (Cottbus) v čase 10:54:30. 2. Valeš (Dukla Praha) – 8 s, 3. Skála (Cyklo Team Tábor) – 14 s..... 21. Rugovac (ZČE Plzeň) – 1:29 min.

Nejlepší kadet: 26. Rajchart (Autor Team Stupno) – 18:40 min.

Bodovací soutěž: 1. Tkadlec (SKL Prostějov) 59 bodů 2. Skála (Cyklo Team Tábor) 53 bodů, 3.Vasyliv (RSC Cottbus) 40 bodů.

Vrchařská soutěž: 1. Zechmeister (Favorit Brno) 38 bodů, 2. Chlupáč (Dukla Praha) 20 b., 3. Markos (Mapei cyklo Kaňkovský) 11 b.