Mladé basketbalistky svedou v Plzni bitvu o bronz

Plzeň - České basketbalové reprezentantky do 17 let v sobotu v podvečer marně vzdorovaly španělským favoritkám v semifinále mistrovství světa v Plzni, prohrály 41:73.

5.7.2014

Petra HolešínskáFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

O osudu zápasu rozhodl prakticky už první poločas, ani zlepšený výkon Češek ze druhé dvacetiminutovky pak ke zvratu nevedl.

O medaili z domácího šampionátu tak budou muset svěřenkyně trenéra Richarda Fouska zabojovat v nedělním utkání o 3. místo.

Domácí hráčky nevstoupily do semifinále šťastně. Hned první minuty předznamenaly jejich trápení na útočné polovině. Nejen že se jim nedařilo proměňovat ani vyložené střelecké pozice, ale často se ke střelbě ani nedostaly.

"Nepodařil se nám vstup do utkání, od první čtvrtiny prohrávali o 15 bodů," litoval asistent trenéra Petr Kapitulčin. „Proti tak dobrému týmu, jako je Španělsko, se ztráta dohání velice těžko. Náš zmar se ještě prohloubil ve druhé čtvrtině a v poločase už byl rozdíl hrozivý," dodal Kapitulčin.

„Španělky hrály rychle a agresivně. Nemohla jsem ani předriblovat hřiště," ocenila hru soupeřek Lucie Hošková.

Úspěch českým barvám nepřinesla ani změna obrany na zónovou. Tým sice po změně vyrovnal hru a začal náskok soupeřek stahovat, ale Španělky změnou své obrany opět začaly nacházet recept na zlepšený výkon domácích děvčat.

„Zabojovali jsme, zápasy na mistrovství světa se nevzdávají. Stáhli jsme stav až na třináctibodový rozdíl, ale pak jsme částečně kvůli kvalitě soupeře a možná naší únavě udělali dva tři chyby, soupeř se definitivně uklidnil a pak už se utkání vlastně pouze dohrávalo," hodnotil Kapitulčin rád.

„Teď jsme trochu zklamané, ale věříme, že se nám nedělní zápas o třetí místo podaří," hlásila krátce po semifinálové bitvě Hošková.

K duelu o bronz nastoupí Český tým v Městské hale na Slovanech v poslední den mistrovství od 18 hodin proti Maďarsku.

„Celé mistrovství se potýkáme s tím, že jednou zahrajeme dobře, jednou se nám nedaří. Ta vlnovka je znatelná. Věřím, že v neděli budeme zase nahoře," věří Petr Kapitulčin.

Klání o bronz mezi Českou republikou a Maďarskem (NE 18.00, Plzeň) lze kromě hlediště přímo v hale sledovat i na: 1. iVysílání ČT, 2. TVCom, 3. YouTube kanálu FIBA.

Podporu z Japonska, kde právě hrají přípravné zápasy, poslaly svým mladším kamarádkám i seniorské reprezentantky.

Fakta: Česká republika U17 – Španělsko U17 41:73 (6:21, 15:40, 34:50). Nejvíce bodů ČR:
Šípová 10, Reisingerová 7, Matušková 6. TH: 18/7 – 18/12, trojky: 4:3, fauly: 21:18.

Autor: Karel Popel

5.7.2014 VSTUP DO DISKUSE

Následky počasí: hořící dům, poškozená auta i kolapsy

Během pár hodin řešila policie tři vážné nehody

Gambrinus den je v plném proudu

Plzeň - Dnes se Plzeň proměnila na největší pivní zahrádku v Česku.

Goldoni je univerzální. Snese i přesun v čase

Plzeň – Hry Carla Goldoniho jsou nestárnoucí, jeho postavy jsou výrazné charaktery – téměř archetypy, a tak i když jsou jeho komedie staré více než dvě stě padesát let, snesou cestování v čase i prostředí.

Řezníček: Vím, že ode mne se góly očekávají

Plzeň – Lepší premiéru v novém klubu si mohl přát jen stěží. Posila fotbalové Viktorie Plzeň Jakub Řezníček se uvedl při svém prvním utkání v dresu západočeského klubu jak se na kanonýra sluší a patří – k výhře nad FC Rokycany 10:1 přispěl čtyřmi góly. A stačil mu na to jeden poločas.

Křetínský: Městu nechceme nic sebrat, spíš mu ušetříme

Plzeň – Tři hodiny ve čtvrtek jednali plzeňští zastupitelé o tom, zda vůbec a jak propojit městskou teplárnu s Plzeňskou energetikou Daniela Křetínského. Ten je přesvědčoval o tom, že jde o výhodné spojení.