V nadstavbové části extraligy nejprve zvítězili v pátek v 6. kole skupiny o 7. až 12. místo na půdě Třeboně 24:20, v nedělní předehrávce 7. kola porazili doma Hranice 27:26 a do tabulky si připsali čtyři body.

Nedělní duel proti Hranicím rozehráli Západočeši dobře a po sedmi minutách vedli 3:1. Potom ale hosté čtyřmi góly v řadě otočili vývoj utkání na 5:3 ve svůj prospěch a mírný náskok si udržovali až do konce první půle, která skončila 13:11 z jejich pohledu.

„Začali jsme dobře, ale potom jsme přestali proměňovat šance a dělali jsme hodně technických chyb. Hodně míčů jsme odevzdali soupeři a ten nás z brejků trestal," uvedl trenér Plzně Martin Šetlík.

V úvodu druhé půle domácí borci rychle srovnali, ale ve 41. minutě to bylo 18:16 pro Hranice. Potom ovšem přišel rozhodující moment utkání, Plzeň čtyřmi góly v řadě během čtyř minut otočila na 20:18 a i přes dramatický závěr, kdy dohrávala v oslabení, si těsné vítězství pohlídala.

„Po přestávce ubyly chyby a zlepšila se koncovka. Máme spoustu zraněných hráčů a já musím klukům poděkovat, že dobrou morálkou dotáhli zápas k vítězství," dodal Šetlík.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 27:26 (11:13)

Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2:6/6. Vyloučení: 7:1. ČK: 1:0 (Pohlmann přímá). Diváci: 90.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Holík 1, Bečvář 6, Fronk, Kust 2, Škvařil 7, Blecha 2, Strýc 5/2, Květoň 2, Pohlmann 1, Čiviš 1.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián – Magrla 6/6, Brož, Čadra 1, Herda, Indrák 4, Bajgar 1, J. Samiec, Galus, T. Samiec, Šíra 4, Dolák 3, Weintritt 7.