V prvním utkání podlehli Češi desátému celku z loňského mistrovství světa v Kataru 28:34 a v odvetě potom 27:29.

Nejlepší střelec plzeňského týmu Milan Škvařil dostal na postu levé spojky šanci ukázat své umění hlavně ve druhém utkání. „V prvním zápase jsem vyběhl na hřiště jen na pět minut, ale ve druhém jsem hrál od 15. minuty až do konce," říká Škvařil.

V úterní odvetě jste dal tři branky. Jste se svými výkony spokojený?
Měl jsem ještě nějaké šance, které ale bohužel skončily na tyči. Celkově jsem spokojený, byl to první zápas za reprezentaci, kdy jsem dostal na hřišti větší porci času.

Jakou vidíte šanci, že dostanete příležitost také v kvalifikačních duelech proti Turecku?
To vůbec netuším, nechám se překvapit.

Jak těžké bude se na úkor Turecka dostat na mistrovství světa?
Samozřejmě to nebude lehké, ale myslím si, že když budeme hrát jako ve druhém zápase proti Švédsku, bude to dobré.