Lokomotiva východ Čech nedobyla

Pardubice – Pardubice, celek z elitní čtyřky nejvyšší basketbalové soutěže mužů, byly v sobotu nad síly hráčů Lokomotivy Interconex Plzeň.

20.12.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Na východě Čech Plzeňané sehráli důstojnější duel než v prvním vzájemném klání v Plzni: zatímco na své palubovce prohráli 65:106, o víkendu podlehli 59:79.

„Sehráli jsme docela slušný zápas,“ poznamenal plzeňský trenér Dominik Feštr. „Dobře jsme bránili, těžkosti nám naopak dělala agresivní defenziva domácích,“ sdělil.

Západočeši drželi s favoritem krok do šesté minuty, pak se přece jen zkušenější celek domácích začal prosazovat.

Rozhodující pro konečný výsledek byla zřejmě devítibodová šňůra Pardubic z poloviny druhé čtvrtiny. Rychlý protiútok úspěšně zakončený Bohačíkem posunul stav na 34:17. Za chvíli vedli Východočeši po přesných trestných hodech Hamptona 39:19.

Stejná šňůra se domácím povedla ještě jednou. A to v závěru třetího hracího období, kdy Lokomotiva snížila svou dvacetibodovou ztrátu na devítibodovou. Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny ovšem ovládli Pardubičtí 9:0 a odmítli výsledkové komplikace.

„Ve třetí čtvrtině se nám povedlo náskok soupeře snížit na devět bodů, více už jsme nezvládli. Celkově to z naší strany nebyl špatný výkon,“ dodal Feštr.

„Myslím si, že Plzeň u nás odehrála sympatický zápas,“ uznal domácí trenér Jan Slowiak. „Vyhráli jsme, ale náš výkon, zejména v útočné fázi, měl veliké výkyvy. Dlouho jsme čekali na první trojku, to nás hodně limitovalo. Při stylu obrany Plzně se prostě musíte trefit z dálky. Trojek jsme dali málo (tři – pozn. red.), a ještě dost pozdě, takže jsme se trápili a v našem útoku byla zjevná křeč.“

Fakta: BK JIP Pardubice – Loko Interconex Plzeň 79:59 (19:11, 42:29, 57:43). Nejvíce bodů: Hampton 14, Marek a Bohačík po 13, – Frána 15, Soukup 12, Kovanda 8, Honomichl 7, Pecka 6. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Baloun. Trestné hody: 28/24 - 25/16. Fauly: 17:20. Trojky: 3:3. Diváci: 1056.

Autor: Karel Popel

20.12.2010

Jednejte spolu, vyzval protistrany soud

Výstava Nomádi na nádvoří DEPO2015.

Netradiční místa k přespání: kasárna nebo bývalá hájovna

Viktoria získala brankáře Hrušku

Plzeň – Fotbalová Viktoria Plzeň hlásí další posilu. Smlouvu na dva roky podepsal na západě Čech příbramský gólman Aleš Hruška.