„Výsledek je samozřejmě hezký, přesto byla v naší hře spousta chyb. Jednak v koncovce, ale také v přechodu do rychlého útoku, kde jsme nezvládli finální nahrávku. To musíme odstranit, protože silnější soupeři tohle dokážou potrestat,“ stál nohama na zemi trenér domácího celku Vladimír Haber.

O vítězi nebylo pochyb už v průběhu prvního poločasu. Mezi 13. a 26. minutou odskočila Plzeň svému soupeři ze stavu 7:4 na 20:6 a jedinou otázkou zůstávalo, jaký příděl si hosté odvezou.

V úvodní desetiminutovce druhého poločasu sice Hustopeče snížily na 17:26, ale tohle jejich chvilkové vzkříšení už bylo jen labutí písní. Západočeši se opět začali více koncentrovat na svůj výkon a o deset minut později už to zase bylo 33:19 v jejich prospěch.

Závěr utkání proměnili domácí házenkáři v exhibici a téměř sedmi stovkám diváků v Městské hale na Slovanech předvedli několik povedených akcí. Lokomotiva nakonec zvítězila 40:24 a výrazně se tak přiblížila jistotě postupu do play off.

„Příležitost dostali všichni hráči, kteří byli na lavičce. Opět jsme zapojili do hry mladé hráče a stejně jako v minulém utkání podali dobrý výkon, což je dobrým příslibem do budoucna, dodal Haber.

Trenér hostujícího týmu Zdeněk Missbach na pozápasové tiskové konferenci neskrýval své zklamání. „V naší sestavě došlo k několika změnám a je vidět, že kluci zatím nejsou sehraní. Máme v týmu pět hráčů na hostování. Ti s námi chodí trénovat pouze dvakrát týdně a to je potom na hřišti vidět. Dnes jsme se hodně trápili a podali jsme podprůměrný výkon, se kterým se ani nedá extraliga hrát. S tím, co jsme dnes předvedli, nemůžeme ani pomýšlet na záchranu,“ uvedl kouč Hustopečí.

Lokomotiva Plzeň – Hustopeče 40:24 (21:9). Nejvíce branek hostů: Chýlek 6/1, Diviš 5, Hubáček 3. Sedmimetrové hody: 4/3:1/1. Vyloučení: 6:6. Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Diváků: 680.

Sestava a branky Plzně: Kurial, Broško – Kalaš 1, Šetlík 3/2, Bečvář 6, Cvikl, Šik 8, Zeus 5/1, Klíma 2, Houdek 6, Vinkelhöfer 4, F. Tureček 4, Linhart 1.