Lokomotiva padla v Hradci, hrálo opět jen sedm statečných

Plzeň – Jen sedm plzeňských basketbalistů čelilo v neděli síle hráčů vedoucího celku prvoligové tabulky z Hradce Králové. Duel také Východočeši ovládli téměř čtyřicetibodovým rozdílem ve skóre.

25.2.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Přesto úvod duelu patřil hostům. „První poločas jsme se doslova bavili basketbalem," uvedl pro klubový web rozehrávač Lokomotivy Kamil Říha.

„Obrana sice byla trochu horší, ale v útoku nám vycházely kombinace i střely z dálky. Vše vyšperkoval okamžik, kdy ze svízelné situace dokázal Jarda Kovanda vykouzlit koš po dvojtaktu z trojky," nešetřil chválou Říha.

„A na konci první čtvrtiny ještě stihl úspěšně vystřelit téměř z poloviny hřiště Pavel Bauer," dodal basketbalista.

Druhý poločas už ovšem tak snadný nebyl. „Domácí se bodově vzdálili, nám navíc docházela energie," sdělil Říha.

V útoku se začali Plzeňané trápit a soupeř dál navyšoval rozdíl ve skóre.

„Za poslední čtvrtinu jsme zaznamenali pouhých šest bodů a odplatou nám byla nemilosrdná porážka," poznamenal Kamil Říha.

Poslední zápas základní části čeká Lokomotivu v pátek od 19.30 hodin, v Městské hale na Slovanech se představí Ostravané.

Pak už přijde ke slovu vyřazovací nadstavba.

Fakta: Sokol Hradec Králové II – BK Lokomotiva Plzeň 104:67 (24:26, 59:43, 86:61). Nejvíce bodů: Špaček 20/4 – Kovanda 18, Dvířka 17/3, Bauer 16/2, Říha 12/2. Trojky: 10:7, fauly: 13:15, trestné hody: 13/12 – 4/4.
Ostatní výsledky: JBC Brno – BK Liberec 86:73, Sokol pražský – Olomouc 84:61, SKB Zlín – BC Vysočina 63:77, BK Opava B – Trutnov 85:48, Sokol Vyšehrad – Litoměřice 72:82, VŠB Ostrava – GBA Sparta 76:78.

Autor: Karel Popel