Lokomotiva je po výhře nad Zlínem opět první

Plzeň - Basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň porazili v dohrávaném utkání 14. kola první ligy celek Proton Zlín 70:58 a vrátili se zpět do čela tabulky.

1.2.2010

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

Díky nestejnému počtu sehraných zápasů ve zkreslené tabulce soutěže tak plzeňský tým zvýšil vedení před svými pronásledovateli z pozice prohraných střetnutí už na tři body.

Utkání přineslo kvalitní a dramatický basketbal. Hosté se představili jako houževnatý celek a domácí tým přinutili naplno bojovat až do samotného konce zápasu. Lokomotiva si v prvním poločase vytvořila jedenáctibodový náskok, díky dobré obraně a střelecké potenci Kubizňáka, Frány a Kovandy. V první dvacetiminutovce předčili domácí soupeře hlavně v doskakování pod oběma koši. Zlín se ale nevzdal a začal náskok v dalším průběhu postupně snižovat. Ve 33. minutě vedl plzeňský tým už jen 55:54 o tři minuty později byl stav 57:56. Důležité bylo, že Lokomotiva v průběhu zápasu hosty nepustila do vedení. V samotném závěru zaznamenali důležité koše Honomichl, Frána, Dvířka, přišla trojka Kubizňáka a odpor Zlína byl definitivně zlomen.

„Chtěli jsme zápas rozhodnout v první polovině a vytvořit si i dostatečný náskok. Ve druhé části hry jsme ale polevili a soupeř se dotáhl na rozdíl jediného bodu. Závěr utkání jsme ale naštěstí zvládli,“ viděl duel trenér Lokomotivy Stanislav Marian.

V dalším dvojkole hraje Lokomotiva 20. února v Hradci Králové a o den později v Ostravě.

Lokomotiva Interconex Plzeň – Proton Zlín 70:58 (24:17, 42:31, 53:46). Nejlepší střelci: Kovanda 21, Kubizňák 17/3, Frána 15, Dvířka 7/1, Modr 6/2 – Šušák 26/3, Chwaszcz 11/2. Fauly: 10:13, trojky: 6:6, trestné hody: 10/8:9/6, rozhodčí: Kec a Linhart, diváků: 150.

Autor: Pavel Pomp