Litice vstoupily do jarní části sezony vítězstvím

Plzeň - Litičtí pozemní hokejisté se v prvním jarním utkání po zimní přestávce představili na půdě HC Hostivař – posledního celku Chance extraligy. Litice zvládly úlohu favorita a bez větších potíží si připsaly tři body za výhru 4:1.

9.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Plzeňané měli utkání pod kontrolou, soupeř se v průběhu utkání dostal jen k několika nebezpečným útočným akcím.

Hosté svoji převahu poprvé gólově vyjádřili v polovině prvního poločasu, kdy se dorážkou „pod víko“ prosadil Sochor. Druhý gól přidal po teči při trestném rohu Strejc. A třetí trefu připojil střelou z ´první´ Beneš.

Ve druhém poločase tempo hry poněkud opadlo, přesto měli Litičtí více příležitostí než soupeř.

Z jedné z mála útočných akcí dokázala Hostivař po nedorozumění hostující obrany snížit na 3:1. Skóre uzavřel patnáct minut před koncem zápasu plzeňský ostrostřelec Dolejš.

„Výkon z naší strany odpovídal podmínkám. Jednalo se o první jarní soutěžní zápas, byla patná určitá nejistota a nerozehranost. Povrch na Hostivaři znesnadňoval kombinaci, míčky hodně poskakovaly. Nicméně se vším jsme se dokázali vypořádat a nepřipustili pochyby o tom, kdo bude v utkání bodovat. Soupeři chyběla především kompaktnost v defenzivě a větší přesnost v útočné fázi,“ zhodnotil utkání trenér Litic Tomáš Levý.

Stínem nad litickou výhrou je zranění střelce prvního gólu Radovana Sochora, který bude kvůli naštípnuté kosti v kotníku Plzeňanům chybět několik týdnů.

Hostivař – TJ Plzeň–Litice 1:4 (0:3)

Branky Litic: Sochor, Strejc, Beneš, Dolejš.