Titul mistra republiky v kategorii do 19 let získal bez ztráty bodu plzeňský závodník pražské Markéty Matěj Kůs.

V poslední desáté rozjížďce závodu zpožděného průtrží mračen zvládl přímý souboj s jezdcem Plochodrážního klubu Plzeň Michaelem Hádkem a mohl se radovat z prvenství.

Hádka pak čekal rozjezd o stříbro s Pavlem Pučkem z Markéty. Dvoučlenná rozjížďka však brzy skončila. Po kolizi byl Pučko vyloučen a stříbro tak získal domácí jezdec. Ten ale musel po havárii odjet do nemocnice na vyšetření. Na stupních vítězů tak za něj pohár převzal jeho mladší bratr Daniel. Ten už chvíli před tím na stejném stupínku stál při předávání cen za závod v kategorii do 125 ccm.

I v něm rozhodl o triumfu Eduarda Krčmáře z AK Slaný jeho přímý souboj s Hádkem v poslední jízdě. V průběžném pořadí zůstává v čele jeho oddílový kolega Jaroslav Hladký. Krčmář, který má stejně jako Hádek odjeto o jeden závod méně, se posunul na třetí místo. Plzeňský plochodrážník je čtvrtý.

Výsledky – mistrovství republiky do 19 let: 1. Kůs (Markéta Praha) 12, 2. M. Hádek (PK Plzeň) 11, 3. Pučko (Markéta) 11, 4. Holub (PK Plzeň) a Dudek (Slaný) 7, 9. Lacina 2, 10. Lang (oba PK Plzeň) 0. Do 125 ccm, 4. závod: 1. Krčmář (Slaný) 12, 2. D. Hádek 11, 3. Hladký (Slaný) 9. Průběžné pořadí: 1. Hladký 84, 2. Vrba (Markéta Praha) 74, 3. Krčmář 70, 4. D. Hádek 69, 4. Veverka (Markéta) 62.