Kros v Nýřanech ovládl Fekl

NÝŘANY - Osmatřicátý ročník Běhu města Nýřany vyhrál vkategorii mužů Daniel Fekl. Závodník AK Kroměříž zvládl desetikilometrový kros zvládl za 31:57 min. a za loňským traťovým rekordem Petra Kasla zaostal o devětadvacet vteřin.

11.5.2008

První metry 38. ročnkíku Běhu města Nýřany v sobotu ovládl Roman Skalský (č. 11), pozdější vítěz Daniel Fekl (č. 7) je zcela zachycen vlevo. Foto: DENÍK/Karel Popel

„Trať se mi líbí a rád tu závodím,“ vyznal se Daniel Fekl. „Je tu spousta diváků, je fajn, jak to tady žije,“ dodal.

Na trať se pozdější vítěz vydal v konkurenci pětaosmdesáti mužů, stejnou vzdálenost absolvovalo i 16 žen.

Prvních metry po startu na stadionu u místní základní školy zvládl nejrychleji Roman Skalský, který do terénu vybíhal jako první. Na obrátce už byl ovšem v čele Fekl. „Předchozí tři závody jsem nedokončil, moje forma je v nedohlednu, tak jsem raději začal opatrně,“ vysvětloval v cíli Fekl. „Na čtyřce jsem Romana doběhl a na obrátce jsem měl před ním asi padesátimetrový náskok.“

Vítěz nyní bude několik dní odpočívat. „Necítím se dobře, půjdu na vyšetření krve a chtěl bych se připravit na druhou polovinu sezony. Od srpna začnou světové poháry a mistrovství světa v duatlonu. A když bude chtít pomoci Kroměříž v extralize, zaběhnu si i dráhu.“

Nýřanské běžecké dopoledne v sobotu doplnily vložené závody dětí. „Těch přišlo sportovat více než pět set. Děti se zúčastní rády, dostanou i spoustu cen o sponzorů. Je to největší sportovní akce v Nýřanech a na severním Plzeňsku,“ byl spokojen jeden z organizátorů klání Milan Vácha.

Výsledky – absolutní pořadí, muži: 1. Fekl (AK Kroměříž) 31:57 min., 2. Skalský (Salamon M. Lázně) –0:53, 3. Poduška (MK Kladno) –2:02, 4. Smrčka (BK Říčany) –2:43, 5. Soukup (AC Tábor) -3:12, 6. Beshir (SK Zdice) –3:44,… 8. Brunát –4:12, 9. Kučera (oba SK SOUE Plzeň) –4:20, 16. Šika –6:24, 17. Flaks (oba AC Nýřany) –6:35, 18. Košťál (EK Company Plzeň) –6:54. Ženy: 1. Sekyrová (AK Sokolov) 36:53 min., 2. Fronková (AWT Hluboká) –3:53, 3. Beshirová (SK Zdice) –4:37.

Karel Popel

11.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Letní Sportmanie v Plzni za obchodní centrem Plaza
12

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice.

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.